Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hp Color Laserjet M477 fdw pierwsze strony się rozmazują gdy się je pociera

witkor100 17 Dec 2021 18:19 189 3
    witkor100
    Level 6  
    Hp MFP M477 fdw
    Wydruki się rozmazują gdy się je potrze. Mam odczucie, że problem dotyczy 1 wydruków kolejne są chyba ok. Czy to wina utrwalacza?
    Czy tonery są na nic? Tonery mają 100% być może są regenerowane, według drukarki są to oryginały ale tak naprawdę nie są.
    Margosoft
    Level 13  
    Jeżeli pierwsze wydruki się rozmazują, a kolejne są w porządku, to bardzo możliwe, że fuser nie grzeje od początku tak, jak trzeba. Wydrukuj dokument, ale na ustawieniach papieru GRUBY (albo bardzo gruby jeżeli jest w sterowniku). Daj znać, czy dalej rozmazuje.
    witkor100
    Level 6  
    Margosoft wrote:
    Jeżeli pierwsze wydruki się rozmazują, a kolejne są w porządku, to bardzo możliwe, że fuser nie grzeje od początku tak, jak trzeba. Wydrukuj dokument, ale na ustawieniach papieru GRUBY (albo bardzo gruby jeżeli jest w sterowniku). Daj znać, czy dalej rozmazuje.

dalej rozmazuje (nawet jak było ustawienie cienki papier pierwsze strony się rozmazywały przy tarciu palcem po wydrukowaniu kilku stron było ok) teraz po ustawieniu gruby dalej przy tarciu się rozmazuje

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

wcześniej nie zauważyłem że ustawiłem ten papier gruby dla podajnika 1 , zamiast dla podajnika 2 (ten dolny) teraz się wydruk nie rozmazuje, jednak drukarka strzela przy druku (tak samo jak moja inna drukarka hp 130fw) i drukuje wolniej i chyba się przy tym bardziej zużywa fuser???
    Czy zmienić ustawienie z powrotem tak jak było na cienki papier?
    Margosoft
    Level 13  
    Od takiego ustawienia fuser bardziej się nie zużyje. Ustawienie na gruby papier powoduje, że piec mocniej grzeje. Z przeprowadzonego przez Ciebie testu wynika, że na standardowych ustawieniach piec nie dogrzewa od pierwszych stron i temperaturę trzyma dopiero jak się trochę napracuje. W mojej opinii urządzenie do naprawy.