Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy po przełożeniu dysku SSD z laptopa do PC, ta folia nie będzie przeszkadzać?

17 Dec 2021 19:58 204 10
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    Pedros050
    Level 43  
    Dysk SSD jest tu wpięty na taśmie ze złączem a folia jest do zdjęcia to kieszeń dysku.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    g107r
    Level 40  
    vayoubboy115 wrote:
    Nadal nie rozumiem o co chodzi - dlaczego pokazałeś mi kabelki z wtyczką? Przepraszam jeżeli to coś oczywistego, ale naprawdę nie rozumiem.

Film pokazuje sposób montażu dysku - w sumie, to pytanie
    vayoubboy115 wrote:
    A co w tym kontekście oznacza, że dysk SSD jest wpięty na taśmie ze złączem?

dla Ciebie jest całkowicie nieistotne, bo to tylko sposób doprowadzenia potrzebnych sygnałów do dysku.
    Masz tam mieć dłuższy przewód, taśmę, zakończoną wtyczką do dysku, a mógłbyś mieć wtyczkę prawie przylutowaną na stałe, bez kabelków, lub z króciutkimi przewodami do płyty głównej.
    Z punktu widzenia podłączenia dysku, jak go podłączasz, mocujesz dysk, jest nieistotne. Istotne jest abyś go dobrze podłączył, a jak? To sprawa drugorzędna, zależna od producenta sprzętu, płyty głównej, komputera.
    Lenowo wybrało taki sposób, mój Dell inny - a oba działają...
    Mój laptop ma wtyczkę na stałe - wsuwam dysk we wnękę na dysk, a dysk wsuwa się we wtyczkę...
    Ty musisz najpierw wpiąć wtyczkę, później zamocować dysk.
    Nieistotne, ale skoro jeszcze nie masz tego komputera, to obejrzyj wymianę w swoim laptopie https://youtu.be/j2ZFBuwqCy0?t=415
    Jarzabek666
    Level 36  
    vayoubboy115 wrote:
    szczególnie boję się odkąd dowiedziałem się że istnieje standard sata III i sata II nie wiem do którego zaliczają się dyski SSD

To nie ma znaczenia, działać będą tylko jak będzie nie takie samo to będzie ze zmniejszoną prędkością lub do najniższej SATAII wszystko zależy jaki jaka w stacjonarnym jest płyta. SATAIII jest do 715 MiB/s a SATAII do 358 MiB/s.
  • Helpful post
    g107r
    Level 40  
    Mnie bardziej interesuje cel tych tematów, "dlaczego chcę kupić taki komputer", który wydajnościowo, może być na równi z posiadanym laptopem.
    Chcę, bo potrzebuję drugi, budżet pozwala i mi się podoba, ma pasować do wnętrza, bo tak i już :) - okey.
    Zaś już inne opcje chcenia mogą być bezsensowne, i chodzi mi głównie o modernizację, wymianę sprzętu na lepszy, bo przypadkiem laptop może być teraz lepszy, i na moje, zakup sprzętu z 2013/2014 to byłaby strata pieniędzy.
    bolekis
    Level 35  
    Wygląda na to że w laptopie jest standardowy dysk SATA 2,5 cala przykręcony do ramki z folią.
    Te części (ramka, folia i śrubki) "należą" do laptopa i po demontażu dysku powinny z nim pozostać.
    Do stacjonarnego przeniesiesz "goły" dysk i zamontujesz z użyciem akcesoriów, które są w stacjonarnym.
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    Jarzabek666
    Level 36  
    vayoubboy115 wrote:
    1. Czyli zgodność SATA jest zależna od płyty głównej a nie od dysku, W tym przypadku SSD to zawsze SATA III. Tak?

Nie, były też SSD SATAII. Dlatego bez danych dysku nikt ci na to pytanie nie odpowie...

vayoubboy115 wrote:
    2. Czy istnieje możliwość sprawdzenia jaka jest płyta w stacjonarnym lenovo Lenovo M73 i czy obsługuje SATA II czy SATA III i czy nie będzie spadku prędkości przy zamianie dysku?

Według specyfikacji o ile prawdziwa "SATA controller -Serial ATA, SATA 6.0Gb/s support, integrated in chipset" czyli SATAIII.

vayoubboy115 wrote:
    3. Czy dobrze rozumiem, że dyski można przełożyć i zadzialają, tylko trzeba będzie pomęczyć się z kieszenią dysku, która jest częścią laptopa, ale "złącza dysku" są niezmienne?

Tak.. i wcale nie trzeba się męczyć to są dyski 2.5cal pasuje i tu i tu...