Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lampki choinkowe 31 V - jak się pozbyć programatora?

gmikulski 18 Dec 2021 15:53 246 13
    gmikulski
    Level 9  
    Mam taką zagwozdkę: w ogrodzie mam puszczone 24 V= na oświetlenie. Chciałbym podpiąć do tego lampki choinkowe. Kupiłem sobie lampki choinkowe z zasilaczem 230 V~ na 31 V=, z jakimś prostym programatorem do efektów (migają itp). Chciałbym ten cały programator wyrzucić.

Dokupiłem regulowaną przetwornicę podwyższającą i z 24 V mogę podnieść napięcie na 31 V. Ale po podłączeniu LED-ów, pomijając cały programator, niestety nie wszystkie świecą.

Żarówki zaczynają się od 2 żył, potem od pierwszej lampki idą 3 żyły. Czy jestem w stanie coś zrobić, aby świeciły wszystkie?

Będę bardzo wdzięczny za sugestie.
    gmikulski
    Level 9  
    Poniżej zdjęcia. Rozebrałem ten zasilacz, w sumie nie jest mi potrzebny... Być może mogę gdzieś podać te 31V napięcie i wykorzystać dalej kontroler z funkcjami? Tak aby wszystkie świeciły?

Lampki choinkowe 31 V - jak się pozbyć programatora? Lampki choinkowe 31 V - jak się pozbyć programatora? Lampki choinkowe 31 V - jak się pozbyć programatora? Lampki choinkowe 31 V - jak się pozbyć programatora?
    MarcinMarek007
    Level 14  
    Jakie są funkcje tego sterownika? Czy jest taka funkcja, aby diody świeciły ciągle?
    Nie wszystkie świecą, tzn. ile świeci, ile nie świeci?
    gmikulski
    Level 9  
    MarcinMarek007 wrote:
    Jakie są funkcje tego sterownika? Czy jest taka funkcja, aby diody świeciły ciągle?

Na mierniku jak wybiorę światło ciągłe, to jest 31V ale AC, a na DC jest 0.
    Lampki choinkowe 31 V - jak się pozbyć programatora? Lampki choinkowe 31 V - jak się pozbyć programatora?

Jak wybiorę tryb migania co drugą diodą, to jest 27.3V AC i na zmianę +/- 7.5VDC
    Lampki choinkowe 31 V - jak się pozbyć programatora? Lampki choinkowe 31 V - jak się pozbyć programatora?

Ja mam na ogrodzie 24VDC podbite na 31VDC, i wtedy świeci co druga...
    gmikulski
    Level 9  
    MarcinMarek007 wrote:

Jest 8 różnych sekwencji: stałe, powolne wygaszanie, rozjaśnianie, fala, mruganie, sekwencja, kombinacja, flash. Ale generalnie świeci co druga, albo wszystkie. Pozostałe efekty to jakieś rozjaśnianie i przygaszanie.

Dodano po 1 [minuty]:

78db78 wrote:
    Pewnie to jest przetwornica i daje na wyjściu naprzemienne + - na diodki.
    A jestem w stanie jakoś to ogarnąć prostym sposobem aby świeciły wszystkie z zasilania 31V DC?
    78db78
    Level 40  
    Najprościej to rozwinąć jak się da ta kable na 2 sznury z diodami i zmienić początek z końcem w jednym i na 31V.
    gmikulski
    Level 9  
    Nie wiem za bardzo jak to jest połączone, bo diody są w osłonkach termokurczliwych. Natomiast między diodami 1-20 idą dwa przewody, trzeci jest wolny. Potem dioda 20 i 21 jest połączona tylko 1 przewodem, 1 dalej jest wolny. Od diody 21 wychodzą 2 przewody, jeden dalej wolny.

Więc co miałbym zmienić w przewodach?
    Lampki choinkowe 31 V - jak się pozbyć programatora?
    78db78
    Level 40  
    Podłącz tak jak wcześniej na próbę pod twoje zasilanie żeby świeciła polowa, i rozdziel tak żeby diody świecące były na jednej nitce kabli a pozostałe na drugiej jak się nie da nic z tym nie zrobisz.
    gmikulski
    Level 9  
    78db78 wrote:
    Podłącz tak jak wcześniej na próbę pod twoje zasilanie żeby świeciła polowa, i rozdziel tak żeby diody świecące były na jednej nitce kabli a pozostałe na drugiej jak się nie da nic z tym nie zrobisz.

Nie da się tego tak zrobić. Pierwsze 20 diod jest połączonych 2 przewodami, a świeci co druga. To nie jest tak że przewody zmieniają się co drugą diodę...
    HD-VIDEO
    Level 42  
    Przy stałym napięciu tylko przylutowanie szeregów LED aby miały jeden kierunek.

Tu próby rozwiązań:
    Link
    Linkl
    gmikulski
    Level 9  
    Czyli rozumiem że musiałbym przelutować co drugą diodę żeby ją obrócić? Ehh, to chyba zostawię świecącą co drugą 😉