Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNITRA Tuner Stereo Serie Digitaler As 632 + Amplificateur Stereo Serie Digitale

Lich555 19 Dec 2021 23:02 282 8
    Lich555
    Level 2  
    Witam.
    Mam zestaw przedstawiony na zdjęciu. Potrzebuję pomocy przy identyfikacji każdego z kabli. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć od czego są poszczególne kable i gdzie je podłączyć?
    UNITRA Tuner Stereo Serie Digitaler As 632 + Amplificateur Stereo Serie DigitaleUNITRA Tuner Stereo Serie Digitaler As 632 + Amplificateur Stereo Serie Digitale UNITRA Tuner Stereo Serie Digitaler As 632 + Amplificateur Stereo Serie Digitale UNITRA Tuner Stereo Serie Digitaler As 632 + Amplificateur Stereo Serie Digitale UNITRA Tuner Stereo Serie Digitaler As 632 + Amplificateur Stereo Serie Digitale UNITRA Tuner Stereo Serie Digitaler As 632 + Amplificateur Stereo Serie Digitale UNITRA Tuner Stereo Serie Digitaler As 632 + Amplificateur Stereo Serie Digitale
    Lich555
    Level 2  
    Podłączyłem to w sposób pokazany na zdjęciu.
    Efekt jest taki, że jeden głośnik wydaje ciągłe buczenie, z drugiego nie słychać nic. Czym to może być spowodowane? Magnetofonu nie podłączałem bo chyba nie ma takiej potrzeby, prawda?
    Czy ma znaczenie w które wejścia podepnę głośniki? Nie wiem który głośnik jest prawy, a który lewy. Również nie wiem który kabel jest czerwony (+), a który czarny (-). Po prostu ten kabel który podpiąłem pod + we wzmacniaczy podpiąłem też pod + w głośniku. Nie wiem czy ma to znaczenie.
    UNITRA Tuner Stereo Serie Digitaler As 632 + Amplificateur Stereo Serie Digitale
    TomaszC.
    Level 29  
    Jeżeli dobrze widzę to źle podłączyłeś telefon. Mały jack do telefonu, 2x chinch do wzmacniacza. Klawiszem AUX przełączasz na to wejście. Poza tym poprawnie. Czy to buczenie występuje w tej pozycji przełącznika wejść czy w innych też? I czy przed podłączaniem wzmacniacz był sprawny? Co do oznaczeń kanałów: GAUCHE - Lewy, DROITE - Prawy.
    Lich555
    Level 2  
    TomaszC. wrote:
    Mały jack do telefonu, 2x chinch do wzmacniacza

Ja potrzebuję taki kabel jak jest na zdjęciu, tak?
    Gdzie jest przełącznik wejść?
    Przed podłączeniem wzmacniacz był sprawny.
    Czy ma znaczenie który głośnik podepnę pod kanał prawy, a który pod lewy?
    Czy ma znaczenie który przewód od głośników idzie pod +, a który pod - czy też jedynie ważne jest to, żeby ten sam przewód szedł do + na głośniku i + na wzmacniaczu?
    zadam64
    Level 38  
    Przy podlaczeniu dwoch kolumn musi byc zachowana fazowosc glosnikow . Membrany glosnikow beda sie wychylac w jednym kierunku /basowe/ W podlaczeniu jednej niepoprawnie podlaczonej kolumny nie bedziesz slyszal basu . Kabel polaczeniowy "cinch" z zasady czerwony kolor podlaczany jest do prawego kanalu , bialy do lewego .
    TomaszC.
    Level 29  
    Tak. Tym przewodem podłączasz telefon. Czarna wtyczka do telefonu, czerwona (prawy kanał) do gniazda oznaczonego AUX "D", biała (lewy kanał) do gniazda AUX "G".
    Przełączniki wejść znajdują się po z przodu lewej stronie wzmacniacza. Są opisane. Widać je na pierwszych dwóch zdjęciach.
    Tak, głośniki podłączasz tak jak napisałeś.
    Lich555
    Level 2  
    TomaszC. wrote:
    Przełączniki wejść znajdują się po z przodu lewej stronie wzmacniacza. Są opisane. Widać je na pierwszych dwóch zdjęciach.

Co do tych przycisków to nie widzę tam podpisanego "AUX". Po kolei są to
    1.A
    2.B
    3.Phono - chodzi o ten?
    4.Tuner
    5.Video
    6.Tape 1
    7.Tape 2
    8.x0.01
    9.LOUD
    10.LOW
  • Helpful post
    TomaszC.
    Level 29  
    "Video" to przełącznik do wejścia AUX. Pod wejście "Phono" podłączasz gramofon z wkładką magnetyczną.