Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy uda się zamocować płyty g/k kołkami i jakie ewentualnie wybrać?

Robinv1 20 Dec 2021 10:57 348 8
    Robinv1
    Level 1  
    Witam. Mam pytanie do fachowców kładzących płyty gk. Przykleiłem płyty w garażu, niestety klej się odparzył i płyty są luźne. Wiem mój błąd, źle przygotowałem ścianę przed klejeniem. Pytanie moje jest takie żeby nie rujnować wszystkiego czy mogę płyty mocować kołkami? Jeśli tak to jakimi kołkami? Z góry dziękuję za informacje.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    misiek1111
    Level 29  
    Spokojnie można przykręcić, najlepiej w miejscu placków kleju.
    Kołki z łbem stożkowym i podkładką, np takie:
    Czy uda się zamocować płyty g/k kołkami i jakie ewentualnie wybrać?
    palmus
    Level 33  
    Zrób kilka otworów w płytach i wtryśnij tam piankę lub klej w piance.Złapie.
    sigwa18
    Level 39  
    Albo oderwie do końca płyty. Kołki jak kolega wyżej. Do pianki trzeba by zapierać by ich nie wybrzuszyło.
    palmus
    Level 33  
    sigwa18 wrote:
    Albo oderwie do końca płyty. Kołki jak kolega wyżej. Do pianki trzeba by zapierać by ich nie wybrzuszyło.

Nie trzeba.Niskoprężna jest bezpieczna, a klasyczną wystarczy umiejętnie dozować.Sprawdzone.
    kkknc
    Level 43  
    Kołki są bezpieczne dla autora. Raczej nie będzie wiedział jak dozować.
    A skoro klej trzyma, tylko podłoże odeszło, to o to samo będzie z pianką.
    sigwa18
    Level 39  
    palmus wrote:
    sigwa18 wrote:

Nie trzeba.Niskoprężna jest bezpieczna, a klasyczną wystarczy umiejętnie dozować.Sprawdzone.

Nie przy powierzchni płyty jak samo nazwa wskazuje nisko-prężna a nie "bez" czy "0" prężna.
    palmus
    Level 33  
    Strzelasz krótkimi naciśnięciami tam gdzie jest płytko.Intensywniej tam gdzie głębiej.Majac otwory łatwo to ustalić.Mi się to udało zrobić bez wybrzuszeń, mimo,że bardziej chodziło o docieplenie.