Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centrala panasonic kx-tem824 PROBLEM

wiesiek84 02 Lis 2005 23:36 4244 11
  • #1 02 Lis 2005 23:36
    wiesiek84
    Poziom 9  

witam serdecznie wszystkich
    mam problem z centrala panasonic kx-tem824
    korzystam z oprogramowania kx-te maintenance console dostarczonego przez panasnica

problem jest nastepujacy:
    nie mozna nigdzie zadzownic na linie zewnetrzna!
    prosze powiedzcie mi gdzie to mam ustawic zeby dzwonic z jakiegokolwiek jack-a na CO!

miedzy telefonami podlaczonymi do centrali jest ok, dodzwonic z zewnatrz tez sie da (ofc na wybrane przezemnie jacki)

ale zadzownic na zewnatrz ? moze to wina telefonu, prosze pomozcie, pierwszy raz sie bawie takim sprzetem i to tylko w ramach pomocy a zalezy mi zeby to zrobic

niestety zadnego manula do tego programu nie wyszperalem..
    uprzedzam ze probowalem szukac na elektrodzie ale mimo rygorystycznych warunkow zwracalo mi ze wyszukiwanie pochlania zbytnio zasoby serwera...

pzdr

• #2 03 Lis 2005 08:11
    KAT10
    Specjalista od telefonów

Dokumentacja instalacyjna jest na płycie dołączonej do centrali (pdf, html, nawet filmy)

• Pomocny post
    #3 03 Lis 2005 08:40
    pieterek
    Poziom 18  

Trzeba zaprogramować dostęp do co dla nr wewnętrznych.Program 400-przyłączenie linii miejskich,program 405 do 407 określa które nr wew.mają dostęp do linii miejskich w trybie dzień noc i przerwa

• #4 03 Lis 2005 09:14
    wiesiek84
    Poziom 9  

KAT10 napisał:
    Dokumentacja instalacyjna jest na płycie dołączonej do centrali (pdf, html, nawet filmy)

to ja jednak chyba nie umiem przegladac plyty bo zadnego filmiku i manula nie znalazlem, sprawdze raz jeszcze,thx

Dodano po 7 [minuty]:

pieterek napisał:
    Trzeba zaprogramować dostęp do co dla nr wewnętrznych.Program 400-przyłączenie linii miejskich,program 405 do 407 określa które nr wew.mają dostęp do linii miejskich w trybie dzień noc i przerwa

aha czyli to... a mozesz mi pomoc jak to powinno zostac ustawione ?

• Pomocny post
    #5 03 Lis 2005 10:36
    pieterek
    Poziom 18  

To jest rodzaj wybierania dla linii miejskiej zmień na tone i piszesz przez jaką cyfre wychodzisz na miasto .Reszte programujesz jak napisałem.Jak będzie problem to pytaj na pw.A propo instrukcja jest taka jak do kxta-616,zparoma kodami więcej do disa.Witka

Dodano po 1 [minuty]:

To jest rodzaj wybierania dla linii miejskiej zmień na tone i piszesz przez jaką cyfre wychodzisz na miasto .Reszte programujesz jak napisałem.Jak będzie problem to pytaj na pw.A propo instrukcja jest taka jak do kxta-616,zparoma kodami więcej do disa.Witka.Jeżeli masz skypa to podaj namiary i pogadamy wieczorem.

• #6 03 Lis 2005 20:22
    telmaniak
    Poziom 15  

Przecież ustawienia fabryczne centrali umozliwiają dzwonienie wszystkim wewnętrznym na wszystkie, podłączone linie miejskie niezależnie od typu aparatu. Więc sam pomyśl co namieszałeś,że nie działa. Jeżeli używasz programu to wyjście na miasto określa się w ustawieniach linii miejskich.
    :D

• #7 03 Lis 2005 21:27
    wiesiek84
    Poziom 9  

telmaniak napisał:
    Przecież ustawienia fabryczne centrali umozliwiają dzwonienie wszystkim wewnętrznym na wszystkie, podłączone linie miejskie niezależnie od typu aparatu. Więc sam pomyśl co namieszałeś,że nie działa. Jeżeli używasz programu to wyjście na miasto określa się w ustawieniach linii miejskich.
    :D

nie zgodze sie...
    bez jakiejkolwiek ingerencji w cetrale takich polaczen nie dalo sie wykonac...
    a rj-11 wpiac potrafie

• Pomocny post
    #8 03 Lis 2005 22:47
    instalatorPBS
    Poziom 26  

Nie musisz się zgadzać co nie zmienia faktu, że telmaniak ma rację.
    Są dwa wyjścia . Albo centrali nie zrobiłeś resetu przed zainstalowaniem ( też jest o tym w opisie ) i tak się powiesiła,że nie możesz nigdzie zadzwonić albo masz same telefony standardowe i ustawione są w wybieraniu tonowym, a centrala jest w impulsach.
    RP

• #9 03 Lis 2005 23:01
    wiesiek84
    Poziom 9  

instalatorPBS napisał:
    Nie musisz się zgadzać co nie zmienia faktu, że telmaniak ma rację.
    Są dwa wyjścia . Albo centrali nie zrobiłeś resetu przed zainstalowaniem ( też jest o tym w opisie ) i tak się powiesiła,że nie możesz nigdzie zadzwonić albo masz same telefony standardowe i ustawione są w wybieraniu tonowym, a centrala jest w impulsach.
    RP

chyba ze tak..
    dzieki

• #10 04 Lis 2005 07:36
    telmaniak
    Poziom 15  

Czy posiadasz aparat systemowy? Sprawdź wybieranie na nim.

• #11 04 Lis 2005 08:53
    wiesiek84
    Poziom 9  

telmaniak napisał:
    Czy posiadasz aparat systemowy? Sprawdź wybieranie na nim.

thx
    temat juz nieaktualny bo bylo to potrzebne na juz a sam nie mialem tyle.. czasu ze nad tym sleczec..
    przyjedzie jakis pan serwisant i sie pobawi..
    dostalem to z mysla, "gdyby sie cos dalo na szybko to bylo by dobrze, nic nie zrobisz to tez bedzie ok"

co w rodzinie to w rodzinie...

pozdrawiam

• #12 13 Lis 2005 23:01
    kowal510
    Poziom 15  

Mimo zamkniętego temat miałem to samo w tych centralach po wybraniu prefiksu wybiera pierwszą wolną ale licząc od tyłu przy nie wpiętych wszystkich liniach jest głucho w słuchawce.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME