Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Man, komunikat jakość adblue zbyt niska

dunek1 20 Dec 2021 21:12 2127 10
    dunek1
    Level 6  
    Witam problem z Man-em tgx euro 6, pojawia się komunikat jakość adblue zbyt niska i wyświetla błąd na żółto od silnika. Adblu zalane z innej stacji i nadal to samo. Może ktoś pomoże gdzie szukać przyczyny.

Dodano po 38 [sekundy]:

?
    DJ_KLIMA
    Level 19  
    Czujnik jakości w zbiorniku mocznika, zapewne zintegrowany z czujnikiem poziomu, grzałką i całą resztą. Można to obejrzeć czy się nie skrystalizowało i wypłukać po prostu w ciepłej wodzie.
    TGX`a nie kopałem. Ale pewnie jest ten 6 pinowy. Najlepiej oddaj do serwisu, sprawdzą z diagnostyki co on tam pokazuje, wiązki prześwietlą i pewnie jakiś patent na płukanie mają, podmienią jak mają. Koszt operacji ~1000 zł z wymianą czujnika.
    kakibara
    Level 33  
    Tylko 1000 zł chyba może nie starczyć.
    Jest procedura wymycia czujnika jeżeli jest różnica w odczycie 1-2 % i na pewno nie ciepła woda, ja zawsze wymieniam na nowy i mam pewność że błąd nie wraca.
    Nie długo może Ci ograniczyć moc.
    32,5% taka jest wartość z odczytu jakości jeżeli po podłączeniu pokaże dużo mniej będziesz zmuszony wymienić czujnik.
    TruckElectronica

Level 17  
    kakibara wrote:
    wymieniam na nowy i mam pewność że błąd nie wraca
    kakibara wrote:
    32.5% taka jest wartość z odczytu jakości jeżeli po podłączeniu pokaże dużo mniej będziesz zmuszony wymienić czujnik.

Wszystko w temacie - dodam że kolejnym błędem może również być przekłamanie temperatury.
    Jeśli jest do wymiany to wymień, tani nie jest, ok. 1000 na pewno nie starczy, ale nowym nie będziesz się martwił i masz gwarancję na element.
    dunek1
    Level 6  
    Czy da się go samemu wymienić bez komputera serwisowego ?
    TruckElectronica

Level 17  
    Wymienić się da ale, komputerem zrobić się powinno reset funkcji mocznika w sterowniku oraz skasować usterki.
    takitamwpadajacy
    Level 1  
    Namiar na gościa co to ogarnia i zapominasz na 100 % 515763884
    Siekier81
    Level 17  
    alkohol propylowy.Ale nie zawsze pomaga.
    kakibara
    Level 33  
    To pomoc na krótka metę. Do pierwszego pelzania.
    Była wzmianka o tym któryś Si .... do różnicy bodajże 1- 2% - tylko wymiana.
    Fast_international
    Level 11  
    A ktoś może sie orientuje ile mam czasu od tego komunikatu na wejście w tryb pełzania?
    baranekk90
    Level 12  
    U mnie kierowca jeździł tak przez 2 miesiące ale 2 pojawił mu się tryb pełzania . Dopiero naprawa załatwiła temat