Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Nitro VG240YS czy VG240YP

Kamilek10 21 Dec 2021 16:24 210 6
    Kamilek10
    Level 3  
    Witam. Mam ogromny dylemat który wybrać monitor ACER NITRO VG240YP czy ACER NITRO VG240YS - czym one się różnią? O ile o VG240YP w Internecie jest dużo opinii do tego jest informacja że ACER po cichu daje inne matryce niż na początku a o tym VG240YS nie ma wcale informacji. Na jednej stronie piszą że ma czas reakcji 2ms a na innej 0,5ms. Do tego ma wejście audio i głośniki. Czym one się jeszcze różnią?
    fanimeteoburze
    Level 4  
    LightOfWinter wrote:
    Witam

Napisz do firmy ACER, albo poszukaj na ich stronie może mają tabelki z porównaniem i zaznaczonymi różnicami.

No właśnie nigdzie nic nie ma na ich stronie też mało informacji
    LightOfWinter
    Level 33  
    Witam

To napisz do nich, na pewno mają pomoc. Sądzę że powinni chętnie wyjaśnić różnice.
    Możesz też poszukać dystrybutora ACER na Polskę i do nich napisać/ zadzwonić z pytaniem.
    fanimeteoburze
    Level 4  
    LightOfWinter wrote:
    Witam

To napisz do nich, na pewno mają pomoc. Sądzę że powinni chętnie wyjaśnić różnice.
    Możesz też poszukać dystrybutora ACER na Polskę i do nich napisać/ zadzwonić z pytaniem.

Pisałem do nich nawet na mess ale zero odzewu. Ja sobie biorę od znajomego AOC 24G2U5 i młody też chce taki tylko z 144Hz czyli AOC 24G2U... Byłem dziś w euro i widziałem te trzy monitory, dla mnie ten NITRO VG240YS różni się od VG240YP tym że ma głośniki, wejście audio i jakby trochę inną podstawkę... Młody kusił mnie na tego AOC ale pooglądałem pogadałem z pracownikiem, okazało się że wszystkie mają te nowe matryce żaden nie miał matrycy z Pandy i że dużo osób je reklamuje...
    LightOfWinter
    Level 33  
    Witam,

Jak możesz to podejdź do sklepu z sprzętem poleasingowym i zobacz Eizo np. EV2436W może Ci podejdzie

Przykładowo:
    https://allegro.pl/oferta/monitor-eizo-ev2436w-24-ips-kl-a-11362007206

Widziałem i porównywałem sporo monitorów począwszy od LG, Samsung, poprzez Dell-e, Nec itd.
    Moim zdaniem Eizo zjada je wszystkie jeśli chodzi o jakość obrazu, komfort pracy itd.
    Choć dell-e na matrycy IPS też dawały radę.

Co do matryc, w sprzęcie poleasingowym martwe piksele już raczej Ci nie wyskoczą, bo matryca jest dobrze wygrzana i jeśli jest bez skazy to taka pozostanie. A w nowym to loteria.
    fanimeteoburze
    Level 4  
    LightOfWinter wrote:
    Witam,

Jak możesz to podejdź do sklepu z sprzętem poleasingowym i zobacz Eizo np. EV2436W może Ci podejdzie

Przykładowo:
    https://allegro.pl/oferta/monitor-eizo-ev2436w-24-ips-kl-a-11362007206

Widziałem i porównywałem sporo monitorów począwszy od LG, Samsung, poprzez Dell-e, Nec itd.
    Moim zdaniem Eizo zjada je wszystkie jeśli chodzi o jakość obrazu, komfort pracy itd.
    Choć dell-e na matrycy IPS też dawały radę.

Co do matryc, w sprzęcie poleasingowym martwe piksele już raczej Ci nie wyskoczą, bo matryca jest dobrze wygrzana i jeśli jest bez skazy to taka pozostanie. A w nowym to loteria.

Ja biorę sprzęt dla młodego na święta więc potrzebuje z 144Hz i 60 odpada do tego musi być nowy... Jak trafię gdzieś tego AOC 24G2U z matrycą od Pandy to akurat jego wezmę a jak nie znajdę do piątku to któregoś z tych Acerów i dowiedziałem się że różnią się tylko głośnikami wejściem audio i jeden ma 1ms drugi 0,5ms więc w sumie żadna różnica