Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Deutz f3l 2011, spadek mocy przy obciążeniu

ariel1607 21 Dec 2021 23:21 372 7
    ariel1607
    Level 8  
    Witam. Pompa do betonu z silnikiem Deutz f3l 2011, po wymianie uszczelki i wałka rozrządu. Przy odpaleniu na zimnym silniku kopci na biało ok. 3 minuty, później czyściutko i wszystko działa OK. Po załadowaniu pełnego zbiornika z betonem OK, przy załączeniu sprężarki spadają obroty, brak mocy. W miarę ubywania mieszanki ze zbiornika obroty wzrastają. Czy przyczyną może być pompa wtryskowa? Przed remontem żadnych objawów ze spadkiem mocy.
    popromienny
    Level 18  
    Witam, a jak układ chłodzenia silnika (nie wiem, jaki w nim jest?), może silnik się zbyt mocno przegrzewa pod pełnym obciążeniem i dopiero w miarę jego spadku - "odzyskuje moc"? Jak na początku "dymi na biało", zanim się rozgrzeje - to by wyglądało, że chyba dostaje zbyt dużo paliwa, może mieć trochę zakurzony/przytkany filtr powietrza?
    Pozdrawiam.
    ariel1607
    Level 8  
    silnik chłodzony olejem ,ale to jest ok, wszystkie filtry wymienione , nowa pompka paliwa , dymi na biało i na początku mam wrażenie że spadek mocy jest mniejszy. Ja jednak myślę o za małej dawce paliwa lub uszkodzonej pompie wtryskowej
    ariel1607
    Level 8  
    problem po części rozwiązałem ,dwa z trzech wtrysków odwrotnie zamontowane ,biały dym na zimnym silniku nadal ,spadek mocy jest nadal lecz dużo mniejszy .Jak można sprawdzić pompę wtryskową ?
    kkknc
    Level 43  
    Nie ma pompy wtryskowej. Są indywidualne pompki wtryskowe na każdy cylinder. Ty masz do ustawienia rozrząd, pompki wtryskowe. Sprawdzenie popychaczy pompek. Pomiar wysokości uszczelki pod głowicą i kompresja.
    ariel1607
    Level 8  
    popychacze wymienione na nowe .awaria jednego spowodowała uszkodzenie wałka , rozrząd i pompki ustawione , głowica była planowana . po zdjęciu przewodów z pompek jedna podaje mniejszą ilość paliwa jest to widoczne na oko .rozruch zimnego silnika jest delikatnie utrudniony przez ok 10 sekund silnik pracuje nierównomiernie
    ariel1607
    Level 8  
    do końca nie usunięto problemu ,