Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Indukcja Amica PIT6543 - nowa płyta po podłączeniu nie włącza się

Mich122889 22 Dec 2021 01:41 426 4
Relpol
    Mich122889
    Level 4  
    Kupiłem nową kuchnię indukcyjną Amica PIT6543PHTSU 2.0. Została podczas remontu pociągnięta do niej nowa instalacja 400V. Dzisiaj był elektryk, który podpiął ją według schematu. Niestety płyta nie zareagowała. Mierzył prądy na L1 i L2 i wszystko się zgadza. Jakimś urządzeniem złączył L1 z N i o dziwo płyta uruchomiła się, lecz po około minucie wyłączył ją przekaźnik. On rozłożył ręce i powiedział, że nie wie o co chodzi i podejrzewa uszkodzoną płytę.

Pytanie od laika bo akurat instrukcja obsługi dużo nie mówi, trzeba jakaś procedurę startową? Coś wcisnąć czy wyciągnąć? Z góry dziękuję za odpowiedź bo strasznie mnie to męczy, że spać nie mogę. Później schemat podłączenia.
    Indukcja Amica PIT6543 - nowa płyta po podłączeniu nie włącza sięIMG-202112...WA0000.jpg Download (208.28 kB)
  • Relpol
    palmus
    Level 33  
    L1 z N? Hmm.
    Płyta powinna działać od razu, bez żadnych wstępnych ustawień. Jeżeli elektryk nie wie to oddaj płytę.
  • Relpol
    Mich122889
    Level 4  
    Urządzenie którym sprawdzał i po którym płyta się włączyła to to poniżej. Dzisiaj o dziwo płyta się włączyła, ale po położeniu garnka (różne były) wyłącza się i włącza. Człowiek się cieszył że żona się cieszyć będzie a tu taki zonk
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

Rozumiem ,z opisu ,ze elektryk podłączył płytę według schematu nr2 tak
    L1 L2 N PE tyle masz przewodów ?
    Co to znaczy:
    Jakimś urządzeniem złączył L1 z N, jeżeli by to zrobił to by było zwarcie coś chyba kolega namieszał.

Ogólnie płyta sprawna po poprawnym połączeniu powinna działać prawidłowo.
    Amica nie zawsze działa prawidłowo nawet nowa miałem takie przypadki.
    Jeszcze jedna kwestia podłączenia powinien wykonywać elektryk z uprawnieniami i powinien podbić pieczątką kartę gwarancyjną inaczej jeżeli będzie uszkodzenie to będą problemy.
    Mich122889
    Level 4  
    Dotknął testerem tym który zamieściłem wyżej w poście i płyta dziwnym trafem ożyła. Podpięte jest zgodnie ze schematem numer dwa, robił to elektryk z uprawnieniami i wypełnił kartę

Dodano po 7 [godziny] 12 [minuty]:

Elektrykowi moja płyta nie dawała spokoju i przyjechał dzisiaj. Powód po prostu banalny. Nowy przewód zasilający do kuchenki był uszkodzony. Co śmieszniejsze był na nim prąd, dlatego podczas próby odpalenia kuchenki były spadki napięcia. Po wymianie jakby ręką odjął.