Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 2007r. radio nie zmienia programów i nie wyłącza się.

STAN45 22 Dec 2021 12:07 546 9
 • #1
  STAN45
  Level 9  
  Jeszcze wczoraj wszystko było ok. Dziś rano po odpaleniu silnika radio zagrało. Zdziwiłem się bo wcześniej było tak że sam musiałem go załączyć. W tym momencie chciałem zmienić kanał ale przyciski nie działały. Nawet nie mogłem wyłączyć radia. Działa tylko pokrętło przyciszania. Spróbowałem też uruchomić odtwarzacz. Odtwarzacz połknął płytę ale już nie oddaje jej. Jestem laikiem w dziedzinie elektroniki ale mam nadzieję że ktoś z forumowiczów podpowie mi jak mam się zabrać do tego problemu.
  Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC.
 • #2
  miecho18
  IT specialist
  Wygląda na zwarty któryś switch.
 • #3
  STAN45
  Level 9  
  A konkretnie. Jak to naprawić ?.
 • #5
  STAN45
  Level 9  
  Wymontuj radio. Łatwo powiedzieć, gorzej wykonać. Potrzebuję informacji, punkt po punkcie, jak to zrobić. Załączam zdjęcie frontu radia w moim aucie.
  Toyota Yaris 2007r. radio nie zmienia programów i nie wyłącza się.
 • #7
  STAN45
  Level 9  
  justka80.
  Dzięki za pomoc. Po otwarciu linka załapałem, że w temacie podałem błędnie model Yaris 2007r. a chodzi mi o Auris 2007r. PRZEPRASZAM. Jeśli możesz podać mi linka odnoszącego się do AURISA to był bym Ci bardzo wdzięczny. Jeszcze jedna sprawa. Kolega, też laik w temacie, poradził mi żebym na 10 minut odłączył akumulator i po podłączeniu może się coś odblokować. Poszedłem za radą kolegi. Po ponownym podłączeniu akumulatora radio nie daje znaku życia.
  Tak jak by zgubiło zasilanie. Co teraz sprawdzić. Może się uda bez demontażu. Jeśli możesz to proszę o pomoc.
 • #9
  STAN45
  Level 9  
  Justka80 - to jest ten model. Wielkie dzięki. Teraz sobie poradzę z demontażem. Zastanawiam się tylko, dlaczego po podłączeniu akumulatora radio nie daje znaku życia. Może to tylko bezpiecznik. Jeśli wiesz w którym miejscu AURISA go szukać i jak do niego dotrzeć to pomóż proszę bo nie mam instrukcji.