Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z ustawieniem anteny nc+

Piotrek2306 22 Dec 2021 19:15 594 19
    Piotrek2306
    Level 4  
    Witam mam problem z ustawieniem anteny do nc+ a mianowicie szukam sygnału już od piątku i nic nawet 0,5 procenta nie ma drzew nic nie zasłania antena ustawiona tak jak sąsiad kat anteny 30° polaryzacja 4,5 ° prosi bym o jaka radę bo jedyne co zostało to się chyba upic
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    andpol 33
    Level 38  
    Wezwać fachowca bo sam to przed nowym rokiem nie zdążysz. :D Milion razy było. Anteny nie ustawia się na podziałki ani na sąsiada tylko miernikiem.
    Piotrek2306
    Level 4  
    Tylko fachowiec po świętach dopiero
    tomaszlonski
    Level 25  
    Szukać w ciemno to sobie mozna mając te 0.5% chyba we krwi. :)

Na jakiej podstawie wyznaczasz kąty albo kierunek anteny ?
    Od tego są odpowiednie aplikacje które po podaniu pozycji wylicza dokładnie kąt anteny który ustawisz na SWOJEJ antenie nie patrząc na antenę sąsiada.
    Przydatny jest tez kompas może być i ten w telefonie albo z aplikacji.

Użyj Satfinder na Androida albo kalkulatora https://satlex.net/pl/azel_calc.html
    Piotrek2306
    Level 4  
    Co jest najgorsze to to że dekoder Sagem wszedł w ustawienie anteny i nic ani w jedną ani w drugą
    andpol 33
    Level 38  
    Skoro szukasz już 5 dni to daj sobie spokój. Nie masz wystarczającej wiedzy. Szukaj fachowca. Może nie potrafisz ustawić, może źle zarobiłeś kable, może masz uszkodzony konwerter albo dekoder, może...Konwerter przykręciłeś na odwrót.
    Piotrek2306
    Level 4  
    Nie jestem laikiem ale według kalkulatora który mi podałeś ustawiłem według kompasu kable są dobrze zarobione i nic ,myślę że może coś z dekoderem bo tak jak pisałem ,wyświetla mi na ekranie tylko ustawienie anteny i ustawienie zaawansowane dzwoniłem do nc to powiedziano mi że jeśli nie mam sygnału to nic więcej z dekoderem nie zrobię więc chciałbym wybrnąć z tego ale tak jak pisałem na wszelkie sposoby próbuje i nic

Dodano po 1 [minuty]:

A antena była kupiona oraz wszystkie inne akcesoria w punkcie nc więc mają tylko tydzien
    gracjantorhan20
    Level 12  
    Na pasku sygnału jaki % siły? Jakość na pewno 0%, ale ile siły?
    andpol 33
    Level 38  
    Jaki to dekoder? Model? Wzięty teraz z C+?
    Piotrek2306
    Level 4  
    A antena była kupiona oraz wszystkie inne akcesoria w punkcie nc więc mają tylko tydzien

Dodano po 3 [minuty]:

Tak wszystko wzięte z tydzień temu z salonu a procenty wszystkie zero
    gracjantorhan20
    Level 12  
    Jeżeli siła 0%. Obstawiam źle zarobione końcówki przewodu antenowego. Uszkodzony przewód antenowy. Uszkodzona głowica dekodera lub konwerter choć mało prawdopodobne. Bo jak autor twierdzi wszystko nowe wzięte z punku Canal+. Choć wszystko jest możliwe. Jeżeli możesz wyślij zdjęcie z dekodera z menu/instalacja/antena i na początek wybierz minimalna antena pokaż co tam masz.
    LeDy
    Level 43  
    Piotrek2306 wrote:
    Witam mam problem z ustawieniem anteny do nc+ a mianowicie szukam sygnału już od piątku i nic nawet 0,5 procenta nie ma drzew nic nie zasłania antena ustawiona tak jak sąsiad kat anteny 30° polaryzacja 4,5 ° prosi bym o jaka radę bo jedyne co zostało to się chyba upic

To jedno z wyjść a drugie to włączyć myślenie. Jak ty z aplikacji chcesz odbioru to czarno to widzę.
    Piotrek2306
    Level 4  
    Model dekodera to Sagem DSIW74

Dodano po 1 [minuty]:

Z jakiej aplikacji nie rozumiem

Dodano po 1 [minuty]:

Z jakiej aplikacji nie rozumiem
    tomaszlonski
    Level 25  
    Na Satfinderze szybko ustawisz mniej więcej na pozycję gdzie jest satelita, dostosujesz wstępnie skręt konwertera ale dokładne pomiary i ustawianie to już tylko z miernikiem bo na oko to chłop w szpitalu umarł. Takie na sztukę ustawianie będzie sprawiało problemy przy odbiorze.

Problem z ustawieniem anteny nc+ Problem z ustawieniem anteny nc+

Masz dokładne wskazanie w którym kierunku ma być satelita, kąt odczytasz na podziałce anteny.
    LeDy
    Level 43  
    tomaszlonski wrote:
    Na Satfinderze szybko ustawisz mniej więcej na pozycję gdzie jest satelita, dostosujesz wstępnie skręt konwertera ........
    Masz dokładne wskazanie w którym kierunku ma być satelita, kąt odczytasz na podziałce anteny.

To wszystko tylko przybliżone wskazówki a reszta , jak napisałem, włączyć myślenie. Kąt na antenie to tylko orientacyjne.
    Ta aplikacja to miało być kalkulator.
    maksar
    Level 30  
    tomaszlonski wrote:
    dostosujesz wstępnie skręt konwertera ale dokładne pomiary i ustawianie to już tylko z miernikiem bo na oko to chłop w szpitalu umarł.

To po ... te brednie wypisujesz? Pajacarskie ustawianie anteny na coś tam. Do maja nie ustawi, a pasterka już jutro. :D
    tomaszlonski
    Level 25  
    Bluzgać nie musisz, nie jesteś jakim tam guru od narzekania, oczekiwał porady to dostał , jego problem dysponować odpowiednim sprzętem by ustawić albo zlecić to komuś by ustawił jak należy.
    Chce robić sam to nie niech robi i wie czego się spodziewać, dojdzie przynajmniej sam do jakiś wniosków.

Nigdzie nie pisałem że zapewni mu to prawidłowy odbiór a na oko nie ustawi jak należy anteny i konwertera, jak widać masz strasznie bujną wyobraźnie i potrafisz tylko brednie pisać zamiast doradzić.

LeDy wrote:

To wszystko tylko przybliżone wskazówki a reszta , jak napisałem, włączyć myślenie. Kąt na antenie to tylko orientacyjne.
    Ta aplikacja to miało być kalkulator.

Bardziej chodziło mi o kierunek, w apce będzie miał przecież dokładny na satelitę to ją szybko namierzy, potem to już szukanie właściwego kąta anteny bo wiadomo podziałki na antenach są na sztukę robione i głownie orientacyjne jak piszesz.
    Tak samo ze skrętem, nie zawsze pokrywa sie z wyliczanym a to głownie zależy od konwertera.
    Ręcznie i i na podstawie tunera to trochę mu zejdzie takie kombinowanie ale może coś wyjdzie.
    telbod
    Level 31  
    A dlaczego SatFINDER ustawiony na ASTRĘ??
    youzeq
    Level 13  
    Jak amator amatorowi:
    - Jeśli nie udało się znaleźć anteną żadnej siły sygnału przeczesując okolice tego co wyszło z jakiegoś satfindera, to coś musi być nie tak z instalacją. Pierwsze do sprawdzenia wtyczki, łączenia, przelotka okienna. Następnie czy maszt jest w obu płaszczyznach pionowy.
    - Jeśli jest siła a brak jakości to trzeba nieco usztywnić antenę w pionie i szukać właściwego satelity kręcąc anteną na boki.