Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Magnetowid SHARP VC-A116 - nie oddaje kasety

hhpiecho 23 Dec 2021 18:37 366 3
    hhpiecho
    Level 4  
    Magnetowid SHARP VC-A116 - nie oddaje kasety
    Witam, jestem nowy i jestem w posiadaniu od jakiegoś czasu magnetowidu SHARP VC-A116 i problem polega na tym, że w momencie wciśnięcia przycisku EJECT kaseta wychodzi tak do połowy że nie można jej wyjąć i od razu samoczynnie jest wciągana do środka. Dzieje się też coś podobnego gdy chcę włożyć kasetę VHS do środka to też najpierw jest wciągana do środka, od razu kaseta wraca do połowy żeby znów z automatu została wciągnięta do środka magnetowidu i wtedy zaczyna dopiero działać normalnie wszystko. Załączam zdjęcie jak to wygląda. Kaseta wychodzi tylko do tego momentu jak widać na załączonym obrazku i potem od razu wraca do środka.
  • Helpful post
    zadam64
    Level 39  
    Sprawdzic ,wymienic paski napedowe ladowania kasety . Sprawdzic mechanizm recznie proces ladowania i wyladunku kasety .
    W zalaczniku sewisowka
    klm787
    Level 30  
    No niestety.
    Trzeba będzie odkręcić górną osłonę, i obserwować jak zachowuje się mechanizm "połykania i wypluwania" kasety.
    Bo uszkodzenie tkwi prawdopodobnie w samym mechanizmie.
    Ale to tylko, obserwacja, obserwacja, no i należy wyciągnąć właściwe wnioski z tej obserwacji, co i gdzie się przycina, blokuje.
    hhpiecho
    Level 4  
    Dostałem instrukcje ze schematami, co ułatwiło mi naprawę, wymiana pasków pomogła.