Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung WD90J6410AW/EO - wybija zabezpieczenie nadprądowe

L4y0uts 24 Dec 2021 13:03 237 4
 • #1
  L4y0uts
  Level 7  
  Witajcie Majstry

  Zakupiłem Pralko-Suszarkę Samsunga WD90J6410AW/EO z rynku wtórnego, wymieniłem uszkodzoną grzałkę suszarki. Został mi do zlokalizowania jeszcze jeden dziwny problem, pralka działa poprawnie, pierze świetnie, suszy świetnie...

  Jednak po dłuższym postoju gdy naciśnie się przycisk włącz by uruchomić sterownik wybija mi zabezpieczenie nadprądowe B10A na którym wisi tylko to urządzenie. Przy czym po jego włączeniu wszystko działa poprawnie aż do kolejnego kilku godzinnego postoju. Wszystko wygląda jakby ładujący się jakiś elektrolit gasił zabezpieczenie, co o tym myślicie? Kondensator przeciwzakłóceniowy czy celować w sterownik?
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Helpful post
  #2
  niewolno2
  Level 40  
  Sprawdź w instrukcji jakie powinno być poprawne zabezpieczenie?
  Przy wartości zabezpieczenie 10A wychodzi że maksymalna moc to 2,3kW, w sprzęcie masz grzałkę 2kW oraz silnik który też ma swoją moc i czy aby ten bezpiecznik nie pracuje na granicy zadziałania.
 • Helpful post
  #3
  mrice
  Home appliances specialist
  L4y0uts wrote:
  B10A


  Troszkę mało... spójrz jaki jest pobór prądu urządzenia i przelicz na obciążenie.
  Wypadało by, żeby zmienić je na B16A
 • #4
  L4y0uts
  Level 7  
  Jeżeli była by to wina zabezpieczenia to powinien wywalać podczas pracy urządzenia, co się nigdy nie zdarzyło, a podczas włączania samego programatora bez uruchomienia pralki przecież nie chodzą ani silnik, ani grzałka.

  L4y0uts wrote:
  Jednak po dłuższym postoju gdy naciśnie się przycisk włącz by uruchomić sterownik


  Chodzi tu o fakt, że dzieje się to nie przy naciśnięciu przycisku „Start prania” tylko przy przycisku „Uruchom sterownik”, a po naciśnięciu tego przycisku pralka zaczyna zasilać cały wyświetlacz wraz z programatorem, żeby zacząć ustawiać program.
 • #5
  L4y0uts
  Level 7  
  Nie brałem tego kompletnie pod uwagę, gdyż raz pralka działała poprawnie, raz wybijało zabezpieczenie. Okazało się, że podczas włączenia pralki coś powoduje skok prądu i gasiło zabezpieczenie które było na pograniczu, jego wymiana na poziom wyżej (B16A) rozwiązała temat, wszystko działa idealnie.