Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka bauknecht gs 561

leszekk 03 Nov 2005 09:55 2839 6
    leszekk
    Level 11  
    Kto moze pomoc?

W zmywarce bauknecht gs 561 nie otwiera sie klapka z zawartoscia srodka myjacego.

Czy moze ktos wie jak to dziala. Czy to jest jakis styk, czy jest na walku czy jeszcze jakis inny sposob

Stwierdzilem to na dwoch rpogramach i w obu to nie funkcjonuje

Jak by ktos mogl poradzic to prosze o info i rade

leszekk
    eldom
    Level 22  
    jak rozkręcisz drzwi to zobaczysz cały pojemnik
    Jest sterowany elektromagnesem (cewka jak w zaworach) lub półprzewodnikowym siłownikiem można sprawdzić działanie podłączając bezpośrednio 220
    Pojemnik jest jedną częścią cewkę można zastosować ze starego zaworu siłowniki można czasem dostać w hurtowni
    Myślę jednak, że jest to usterka mechaniczna (rdza) wystarczy wyczyścić - i nie przelewać nabłyszczacza :)
    leszekk
    Level 11  
    zgodnia z obietnica rozmontowalem drzwi i znalazlem urzadzenie otwierajace te klapke. Otoz jest to pasek bimetalu ktory sie rozgrzewa przez mufke na ktorej pisze ZBDI 1.4kohmow. Niestety nie przechodzi prad przez te opor. Czy moze ktos poinformowac gdzie te czesc mozna dostac.

sprawdzalem testerem oraz podlaczalem 220 v nie dziala. Mysle ze po wymianie powinno dzialac. Na tym oporze nie ma sladow spalenia ani uszkodzenia

dzieki z gory
    eldom
    Level 22  
    Witam
    Ta myjka musi być mocno leciwa
    sądzę, że może być problem
    bauknecht należy do grupy whirpool ale częścią jest raczej cały pojemnik i nie musi być tani
    można zastosować dowolny inny (o tym samym rozmiarze, ale te starsze miały różne nietypowe gabaryty ) lub poszukać podobnej grzałki. Najlepiej na jakimś szrocie. Lub może podebrać taki gliniany rezystor od telewizora 1,5kohm z 5 - 10 wat. To rzeźba ale ma szanse :)
    (może dwa po ok 700om z obu stron połączyć w szereg) umocować np cienkim dtutem i czerwonym silikonem
    Nigdy tego nie robiłem ale bym spróbował
    leszekk
    Level 11  
    dzieki bardzo za rade i szybka odpowiedz. Jak na razie to szukam cos
    podobnego w roznych sklepach. Wczoraj zdrapalem otuline aby dostac sie do tych drutow i od polowy dlugosci mam przejscie. zlutowalem, z koncowka dalsza i zaczal przewodzic. szkopul jest w tym iz rezystencja jest inna i przy sprawdzeniu otwiera te klapke jednak boje sie zainstalowac zeby bolec ktory popycha ten haczyk sie zbytnio nie nagrzal i przez to nie stopil palstikowego przejscia przec ten pojemnik.

Tez nie wiem jak dlugo podzczas prania przez ten rezystor plynie prad. Nie moze to byc dlugo chyba.

rzeczywiscie jest leciwa ale dzialala bez zarzutu do tej pory.
    eldom
    Level 22  
    Prąd załączany jest pewnie na ok 1 do 3 min - 1 skok programatora
    leszekk
    Level 11  
    eldom - dzieki za info . Zobacze jak to bedzie dzialac. Pomierzylem ten opor z tym lutowaniem i wyszlo okolo 1 kohma. Poprosilem w zakladzie tv aby mi szeregowo dolutowal 500 ohmowy opor zeby to cholerne grzanie gdyby wystapilo nie bylo takie intensywne przez okres 1-3 min jak podajesz.

Mysle ze to bedzie dzialac . zobaczymy jak wlacze program.

Jeszcze raz dzieki i do uslyszenia na falach forum