Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grzejnik elektryczny Thermoval T19 1500 W grzeje połowa mocy

KaktusPlay 25 Dec 2021 00:45 318 4
    KaktusPlay
    Level 4  
    Witam, mamy okres zimowy, ja w domku na wsi mam ogrzewany przedpokój i łazienkę grzejnikiem elektrycznym. Od jakiegoś czasu zauważyłem że słabo grzeje, jak kiedyś w 2 godziny z 15 stopni robił 25 tak teraz pracując 6 godzin podbija ledwo o 2 stopnie w górę i stoi. Ma elektryczne sterowanie na dotykowym panelu, są 2 tryby pracy. 750 W i 1500 W. Przywiozłem wiec watomierz żeby sprawdzić jaki prąd pobiera (dodam że normalnie słychać że przełącza coś w układzie sterowania jak włączam maksymalną moc) okazało się że pobiera 750 W na 1 i 2 ustawieniu. Ma ktoś jakiś pomysł co mogło się uszkodzić, załączam zdjęcie układu sterowania.
    Grzejnik elektryczny Thermoval T19 1500 W grzeje połowa mocy
    KapitanSTS
    Level 29  
    Może element grzejny się zepsuł. Nie wiem jak to jest zbudowane. Ale pewnie ma dwa obwody grzania i jeden siadł. Ponadto z tego co czytałem gwarancja na 5 lat na elementy grzejne. Więc jak jest krócej w domu to na gwarancję.

Instrukcja..602.pdf Download (1.71 MB)
    KaktusPlay
    Level 4  
    Grzałka jeśli o nią chodzi jest jedna oznaczona na 1500w. Więc to jakis element sterujący musiał się uszkodzic. Chociaż biorąc pod uwagę że przełączając na 2 tryb, z grzejnika słychać taki strzał jakby się przekaźnik przełączał ale nic to nie zmienia w poborze mocy i siłę grzania. Obejrzałem dokładnie cały układ sterowania, nie widac aby coś było naocznie uszkodzone ale mam wrażenie że jeden z tych czarnych elementów na samej górze płytki, jest lekko ciemniejszy. Tyle że nie wiem czym on jest.
    KapitanSTS
    Level 29  
    Chodzi Ci o te dwie duże kostki? Wpisz symbole w Google i coś ci na pewno wyjdzie. Możesz też szukać po numerach w jakimś sklepie elektronicznym.
    KaktusPlay
    Level 4  
    No znalazłem że to jest przekaźnik, ale czy to możliwe że jest tak uszkodzony że nie robi zwarcia, słychać że się załącza i jednocześnie nie działa?