Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak odbierać telewizje naziemną TVN, Polsat

kkama 26 Dec 2021 22:49 1059 11
    kkama
    Level 9  
    Witam.
    Tak, jestem kobietą, która stara się bez większych kosztów sama mieć TV naziemną - pomóżcie proszę.
    Mam TV Samsung i niestety tylko wyszukuje kanały nowa zoom czy wp i TVP kultura co zrobić aby odbierać kanały tj TVN czy Polsat? Mieszkanie do którego się wprowadziłam jest w bloku w Poznaniu przy okolicy targów. Antena z pewnością jest na dachu bloku, a w mieszkaniu jest taka mała srebrna puszka przy podłodze, pewnie do kablówki, która jest odłączona. Pomóżcie proszę.
    Jarzabek666
    Level 37  
    Skoro nic więcej nie wyszukuje to nie obejdzie się bez anteny na balkonie o ile kierunek z balkonu na to pozwoli (Śrem)...
    LeDy
    Level 43  
    Najprościej to popytaj sąsiadów co, jak, odbierają i wtedy ewentualnie coś ci można doradzać.
  • Helpful post
    _kli_
    Level 39  
    kkama wrote:
    wyszukuje kanały nowa zoom czy wp i TVP kultura
    kkama wrote:
    Mieszkanie do którego się wprowadziłam jest w bloku w Poznaniu przy okolice targów. Antena z pewnością jest na dachu bloku ...

Pytanie jaka to antena jest na dachu. Może satelitarna?
    W pobliżu - na Uniwersytecie Ekonomicznym - masz nadajnik który emituje w/w kanały (mux-8). Przy bardzo mocnym sygnale możesz odebrać go na kawałku przewodu łączącym telewizor z gniazdem na ścianie. Wrzuć zdjęcie tego gniazda.
    kkama
    Level 9  
    Kierunek to raczej Komorniki, przesyłam zdjęcie takiej puszki. Wiecie jak to sama młoda kobieta - staram się radzić sobie, ale pomożecie jaka antenę kupić? I jak to podłączyć - panowie pomóżcie.

Jak odbierać telewizje naziemną TVN, Polsat

Dodano po 6 [godziny] 29 [minuty]:

Jeśli nawet nie dam rady sama sobie tego ustawić to może znacie kogoś i polecicie, tylko że i tak muszę kupić antenę, mam taki TV Samsung, który ma z 6 lat, więc raczej jakiegoś super dekodera wbudowanego nie m, chociaż Mux8 odbieram. Taki płaski plastik był w komórce, więc połączyłam do wejścia TV anteny i do gniazdka.
    _kli_
    Level 39  
    Pytałaś sąsiadów jaki sygnał mają w gnieździe? Może jest kablówka i trzeba w TV przeszukać pasmo kablowe?
    Jak nie dasz rady, to możesz poprosić np. tego instalatora.
    [url=https://www.facebook.com/Miko%C5%82aj-Rembikowski-Serwis-100170115135256/][/url].
    kkama
    Level 9  
    Niestety przeszukałam i z anteny w ogóle nic nie wyszukuje. Sąsiedzi to raczej starsze panie - które maja kablówkę :-)
    _kli_
    Level 39  
    kkama wrote:
    Niestety przeszukałam i z anteny w ogóle nic nie wyszukuje

Przy przeszukiwaniu pasma kablowego trzeba telewizor podpiąć do instalacji, a nie do anteny.
    kkama wrote:
    Sąsiedzi to raczej starsze panie - które maja kablówkę

To u Ciebie także powinna być. Zapytaj jeszcze w administracji.
    kkama
    Level 9  
    _kli_ wrote:
    kkama wrote:
    Niestety przeszukałam i z anteny w ogóle nic nie wyszukuje

Przy przeszukiwaniu pasma kablowego trzeba telewizor podpiąć do instalacji, a nie do anteny.
    Tak zrobiłam tak jak na zdjęciu podpięlam kabel antenowy tylko do tv i nic nie wyszukuje

kkama wrote:
    Sąsiedzi to raczej starsze panie - które maja kablówkę

To u Ciebie także powinna być. Zapytaj jeszcze w administracji.[/ kablówka jest bo panie płaca w czynszu od inea ja niestety nie mam jej uwzględnionej -czyli zostaje naziemna i własna antena
    Jarzabek666
    Level 37  
    A szukałaś innego gniazda antenowego na ścianie?
    irekr
    Moderator
    Ta "puszka" na zdjęciu to pozostałość po kablówce. Zapewne odcięta od sieci, skoro nie ma tam sygnału.

Jeżeli administracja budynku nie jest w stanie udzielić informacji pozostaje - oprócz kontaktu z instalatorem - pojechać lub zadzwonić na ulicę Graniczną 10, niedaleko Dworca Zachodniego, jest tam sklep Delta - partner Dipola - i pracuje tam wielu znających się na rzeczy facetów. Zapytać można, sklep na miejscu, towar przyzwoitej jakości za rozsądne pieniądze.
    www.delta.poznan.pl

PS. Z tego co mi rodzinka z Poznania donosi to Inea podaje sygnał kablowy w różnej postaci. Być może na tym kablu jest sygnał, ale bez specjalnego dekodera Twój odbiornik tego nie jest w stanie odebrać.

I pozdrawiam moje rodzinne miasto; poznaniak z Dębca.