Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai i20 - Ładowanie akumulatora, a odłączenie klem

MICHAŁ6201 27 Dec 2021 22:41 318 3
    MICHAŁ6201
    Level 16  
    Witam.
    Posiadam hyundai i20. Jako, że samochód stoi pod chmurą, jeżdzony raz na tydzień, chciałem doładować akumulator. Ale obawiam się, że po odłączeniu klem mogę mieć problemy i bez wizyty w aso się nie obejdzie, a dokładnie chodzi mi o wykasowanie jakichś danych, lub brak możliwości włączenia fabrycznego radia.

Czy bezpieczne będzie podłączenie prostownika z lidla bezpośrednio do akumulatora bez zdejmowania klem?

Wymyśliłem jeszcze inny sposób - podłączę do klem drugi mały akumulator 12V, a następnie odłączę akumulator do ładowania. Dzięki temu nie zaniknie napięcie w instalacji samochodowej. Po doładowaniu akumulatora, podepnę klemy i dopiero odłączę ten zastępczy akumulator.
    Czy to dobry pomysł?
  • Helpful post
    decybel91
    Level 42  
    W tym aucie możesz śmiało odłączyć klemy. Radio jest fabryczne i przypisane do auta. Uruchomi się automatycznie i by być może nawet zapamięta stację radiową. Nic nie trzeba także w ASO dopisać. Jedynie zegarek ustawić.
  • Helpful post
    78db78
    Level 40  
    MICHAŁ6201 wrote:
    Wymyśliłem jeszcze inny sposób - podłączę do klem drugi mały akumulator 12V, a następnie odłączę akumulator do ładowania. Dzięki temu nie zaniknie napięcie w instalacji samochodowej. Po doładowaniu akumulatora, podepnę klemy i dopiero odłączę ten zastępczy akumulator.
    Czy to dobry pomysł?
    Dobry sposób. Ale ten prostownik z lidla możesz śmiało podłączać bez odpinania akumulatora.