Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung DSR7000

03 Lis 2005 12:32 1277 3
  • Poziom 10  
    Witam!
    Jestem posiadaczem dekodera Polsatu Samsung DSR7000 i następujące problemy:
    1. Po włączeniu w menu sygnału RGB na TV pojawiają się pionowe prążki - sprawdziłem to na kilku telewizorach, wszędzie jest podobnie.
    2. Dekoder jest podłączony do magnetowidu Panasonica nv 880 S-VHS (symbol piszę z pamięci, bo jestem w pracy). W momencie uruchomienia magnetowidu, gdy np. chcę coś nagrać pojawiają się ukośne prążki i nie tylko są widoczne ale i nagrywają się. Magnetowid nie nagrywa sygnału RGB, więc jak przypuszczam jest to inna usterka niż opisana powyżej. Magnetowid sprawdzałem u kolegi na innym tunerze Polsatu (zdaje się jakiś model Thomsona) i usterka tam nie występuje Nie zwracałem się do serwisu, bo sprzęt jest po gwarancji a poza tym jakoś nie ufam serwisantrom z Polsatu. Naczekałbym się wiele tygodni i pewnie by mi odpisali, że wszystko jest w porządku. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem? Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 12  
    podmienic kabel euro euro na pełny tzn wszystkie piny połaczone spotkałem sie pare razy ze niektóre tv nie chcą współpracowac w trybie RGB na kablu euro euro Audio i Video ale potrzebują osobnych sygnałów RGB synchronizacji i fonii
    POZDRO.
  • Poziom 24  
    Witam.
    Dobry kabel Euro to podstawa. Nie tyle że pełny, ale musi mieć każdą żyłę sygnałową oddzielnie ekranowaną. Sygnały wizyjne dodatkowo koncentryk 75 ohm. Łatwo to sprawdzić rozkręcając wtyczkę.
    Niestety 95 % kabli Euro kupowanych w sklepach, jest wykonanych z kabla teletechnicznego, gdzie wszystko razem jest owinięte tylko folią Al co je dyskwalifikuje całkowicie.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Dzięki za odpowiedzi. Problem chyba jest jednak szerszy niż tylko kabel. Myślę tak dlatego, że mam jeszcze jeden cyfrowy tuner satelitarny (Globo Digital 5000) i podłączając tym samym kabelkiem objawy takie nie występują. Oczywiście kabel zawsze warto wymienić na lepszy (jeśli ktoś ma namiary na dobry kabel scart - firma, model, chętnie skorzystam). Ktoś mi mówił, że może to być przesterowany sygnał z wyjścia scart, sam nie wiem.. z kablami na pewno pokombinuję, zawsze warto trochę poprawić sygnał. Jeśli komuś coś jeszcze przyjdzie do głowy, proszę o sygnał. Aha tomarex, piszesz, że kabel nie musi być pełny, czy wtedy jednak będzie przesyłał sygnał RGB? Ja słyszałem, że do takiego przesyłu potrzebne są wszystkie żyły kabla. Co do jakości kabli masz absolutną rację. Do wicki - nie bardzo rozumiem co znaczy: "potrzebują osobnych sygnałów RGB synchronizacji i fonii". Czy jest to coś innego, niż 21-pinowy kabel scart? Odpisz, jeśli możesz POZDRO