Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiosterowanie na odległość około 600 metrów, do 1km

osnapus 03 Lis 2005 13:05 1176 7
  • #1 03 Lis 2005 13:05
    osnapus
    Poziom 18  

Witam Szanownych Elektrodowiczów (dawno mnie tu nie było :D )

Mam taki mianowicie problem. Na wieży kościoła znajdują się urządzenia do przesyłu radiowego internetu (acess pointy, swich itp.). Jednak zdaża się ze któreś z urządzeń sie zawiesi... Wtedy musze przejść sie wspomniane 600 metrów, łaskawie poprosić wielebnego księdza o klucze od wieży (pół biedy jeżeli ksiądz jest....) iść na wieże i wyłączyć prąd od urządzeń...

I teraz mam taki pomysł żeby zrobić reset radiowy. U mnie w domu nadajnik, na wieży w widocznym miejscu odbiornik. Układ ma za zadanie w momencie podania sygnału odciąć prąd od urządzeń, a następnie ponownie załączyć.. Pomysł na sam układ wykonawczy już mam, chodzi mi o same moduły nadawcze. Nie wiem czego szukać na taką odległość... Samo wytworzenie zakodowanego sygnału zrobiłbym na układach MC145026 (MC145028 - wiadomo o co chodzi koder, dekoder)... Tylko nie wiem jaki układ nadawczy i odbiorczy...

Bardzp prosze Was o pomoc.... (aha, nie wchodzi w grę reseter, który znalazłem na jednej stronce - taki z interfejsem WWW,, chodzi mi TYLKO i wyłącznie o reset radiowy którego pomysł przedstawiłem)

Piotr

0 7
  • #2 04 Lis 2005 06:09
    azibik
    Poziom 32  

można wykorzystać radiotelefony przenośne
    na 2m/cena ok 150zł/
    sterowanie można zrealizować przy pomocy
    ciagu impulsów sygnału wywołania

0
  • #3 04 Lis 2005 08:45
    humek
    Poziom 32  

zaglądnij na stronkę firmy "elmes" lub na dowolną stronkę hurtowni systemów alarmowych sa tam radilinie jedno i wielokanałowe na różne zasięgi nie koniecznie 50-200m.Są i takie na ok 500-1500m nie jest todrogie ma juz kodowanie transmisji pracuje w legalnym pasmie 400 lub 800MHz .Wydaje mi się że 12V zasilania na wieży kościoła się znajdzie.pozdrawiam

0
  • #4 05 Lis 2005 09:13
    Drag
    Poziom 16  

Witam.
    Po co kombinować z radiotelefonami czy wydawać kasę na drogie systemy powiadamiania jak wystarczy kupić na ALLEGRO prostą,dwukanałową aparaturę do zdalnego sterowania modeli i po kłopocie.Osobiście zrobiłem coś podobnego z ruskim "Radiopilotem-2" kupionym za 16zł (z przesyłką),działa bezproblemowo.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 05 Lis 2005 18:01
    Preskaler
    Poziom 37  

Na odległość 1 km?

0
  • #6 05 Lis 2005 18:51
    Drag
    Poziom 16  

Więcej,około 1,5 km.A przypuszczam,że zasięg jest jeszcze większy.Dlatego kupiłem taką przestarzałą ruską aparaturę,bo te nadajniki w wersji zmodyfikowanej miały moc 2 W ,pracowały na częstotliwości 27,12 MHz.Dość często na ALLEGRO modelarze pozbywają się takich staroci,dziś nikt z nich nie używa tej częstotliwości ze względu na zakłócenia od CB.
    Pozdrawiam.

0
  • #8 05 Lut 2006 09:44
    osnapus
    Poziom 18  

No cóż, na razie pozostaje mi szukać dalej... Dziękuje za wszystkie wypowiedzi

0