Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ag Compakt gaśnie od razu po przełączeniu na lpg

Karenz 30 Dec 2021 07:17 360 12
    Karenz
    Level 9  
    Staram sie uruchomić instalacje gazową po kombinatorach.
    Zregenerowałem parownik/wtryski.
    Rozwierciłem dysze z 1.8 na 2.5 mm ponieważ miałem bardzo długie czasy.
    ZAVOLI ZETA S
    valtek 30
    AG COMPACT

Mój problem polega na tym że po przełączeniu na gaz czasy na bp podwajają się a na lpg lecą do 10-12 ms (wolne obroty) silnik pracuje bardzo ciężko szarpie a obroty spadają do zgaśnięcia silnika. Z tego też powodu nie jestem wstanie przejść auto kalibracji.
    Czy jest możliwe złe podłączenie które by powodowało takie problemy np zamieniona kolejność wtrysków ? Jak sprawdzić czy odcina benzynowe wtryskiwacze ?

Parownik ustawiłem na 1.25 dodaję zdjęcia moich ustawień Mapa lpg była wywalona w kosmos do góry , już ją skasowałem dużo to nie zmieniło.
    Ag Compakt gaśnie od razu po przełączeniu na lpg Ag Compakt gaśnie od razu po przełączeniu na lpg Ag Compakt gaśnie od razu po przełączeniu na lpg
    enhanced
    Level 43  
    Ale w jakim stanie jest reduktor? Nie wspomnę o wtryskiwaczach?

Na mapie czemu nie masz pokazanych "pokaż mapy" zaznaczone? Co to w ogóle za mnożnik tak siedzi?

Jak podnosi się mnożnik PB po zmianie na LPG to widocznie jest za ubogo i go "pb" chce zwiększyć a przy tym pseudo mnożniku to nic dziwnego. Tyle że trzeba być pewnym czy reduktor sprawny i wtryski mają sens jeszcze ale na start to popraw tą mapę na jakaś normalną a nie taką nie wiadomo co bo na tym LPG bazuje a to masz zjechane niemożliwie.
    Karenz
    Level 9  
    Karenz wrote:

Zregenerowałem parownik/wtryski.
    Mapa lpg była wywalona w kosmos do góry , już ją skasowałem dużo to nie zmieniło.
    Karenz
    Level 9  
    Nie chcę ładować w ten samochód pieniedzy bo może pojeździ miesiąc dwa , reg Fasty mogą być ?
    Karenz
    Level 9  
    No to moze wtyczki przelutowac i czarne medy wstawić ?
    Karenz
    Level 9  
    Ustawiłem i trochę stroilem. Dlaczego wtryski leją do 21ms a mapa rysuje mi się tylko do 15 na LPG starałem się odperowac pedałem w każdej pozycji po woli zmieniaj nacisk aby złapał pkt z każdego.

Ag Compakt gaśnie od razu po przełączeniu na lpg
    Karenz
    Level 9  
    Czy to możliwe że na tych valtekach po 250km od strojeniamapa się rozjechała?
    traci moc i zaniża obroty o około 100 względem benzyny ale co jakiś czas przechodzi jest 30 min dobrze potem znowu.
    To dlatego nikt ich nie chce stroić :D ?
    psooya
    Level 38  
    Jest taka szansa. To niestety mega syf. Wstaw pojedyncze barracudy bedzie spokoj na mnimum 100kkm.
    Jeśli je regenerujesz musisz dokonać kalibracji na skok tłoczka 0.4mm i najlepiej dokorygować na przeplyw.
    Oczywiście strojenie na obd jesli auto posiada i czasy wtrysku oraz ol z AFR gdyż mapami tego się nie da zrobić. Co jeszcze jest zle to nie wiem, tylko diagnistyka na benzynie i weryfikacja gratów lpg da taką odpowiedź.
    Może reduktor puszczać podcisnieniem, może być usterka w aucie, mogą pokryte mapy płatać figle ale w sumie na valdemarach to strata czasu i paliwa oraz klawiatury.
    Valdemorty maja minimlany czas wtrysku okolo 3.5 - 4 ms stąd nie można używać za dużego ciśnienia i/lub dysz.
    Karenz
    Level 9  
    Jakie 100 tys km to zabawka na zimę i idzie na złom