Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SRV45T13EU - opóźniony start kilkanaście minut zanim wystartuje.

sova8333 30 Dec 2021 16:17 318 5
    sova8333
    Level 2  
    Witam, wiem, że temat ma już swoje lata, ale mam dokładnie taki sam problem i nigdzie nie mogę znaleźć pomocy, a sam nie mogę założyć nowego tematu.

Do rzeczy, zmywarka Bosch SRV45T13EU startuje z opóźnieniem kilkanaście minut. Elektronika działa normalnie, żadnego błędu nie ma, żadnych dziwnych dźwięków, mrugnięć - NIC. Włącza się normalnie, można normalnie wybrać program i po zamknięciu drzwi powinna od razu zacząć pracę (i do tej pory tak było), a teraz trzeba czekać kilkanaście minut zanim wystartuje. Jak już się włączy, to normalnie przechodzi cały program aż do zakończenia, tzn. dzisiaj się właśnie pierwszy raz zdarzyło, że gdzieś w połowie programu stanęła na kilka minut i po ponownym wystartowaniu skończyła program prawidłowo.

Do tej pory wyczyściłem płaszcz wodny, układ termostatu, wyjąłem i obejrzałem programator (czy jak to się tam nazywa, zielona płytka z elektroniką :D ) ale wszystko wydaje się być OK.

Czy w mojej zmywarce też jest ten zawór aqua stop? Jeśli tak to gdzie on się znajduje?
    Moderated By TONI_2003:

Wydzielono jako osobny temat (proszę się nie doklejać do tematów archiwalnych).

pylos
    Level 27  
    Zawór aqua stop jest na dole zmywarki, ale by zadziałał, musiały by być przecieki. Nie jestem pewien, czy drzwiczki nie mają blokady, i to ona może źle działać.
    sova8333
    Level 2  
    @pylos
    Drzwiczki nie mają żadnej blokady, zmywarkę zawsze można było otworzyć podczas pracy, kiedyś sprawdzałem jak jeszcze działała normalnie i o dziwo po otwarciu nadal zmywa i się nie zatrzymuje.
    Moderated By TONI_2003:

Cytuj selektywnie lub wcale gdy odpowiadasz po osobie cytowanej!

Bobislaw
    Level 9  
    Miałem to samo w zmywarce Siemensa - czyli prawie to samo..
    Sprawdź elektrozawór - prawdopodobnie on jest przyczyną, a dokładnie chyba osadzający się kamień.
    Elektrozawór nie otwiera się w pełni, a raczej lekko uchyla i dlatego każde, powtarzam każde, pobieranie wody może trwać kilka minut lub dłużej, w moim przypadku trwało to kilkanaście minut jeśli dobrze pamiętam.

Pozdrawiam
    sova8333
    Level 2  
    @Bobislaw znalazłem Twój temat i właśnie do niego się odniosłem, ale mod zrobił z niego nowy temat.

Czy u Ciebie po wymianie elektrozaworu problem został rozwiązany? U mnie z tego co widzę są dwa elektrozawory (zaznaczone na czerwono) czy to jest właśnie to?

Bobislaw
    Level 9  
    Ja wymienilem ten glowny = pierwszy elektozawor czyli przy wezu zasilajacym w wode czyli przy zaworze glownym.
    Oczywiscie ta wymiana rozwiazala moj problem.
    Domyslam sie iz ten drugi elektrozawor moze byc wykorzystywany np. przy myciu tylko w 1 koszu

Jeszcze jedno - nie bawilem sie w rozbieranie Aquastopu tylko wymienilem calosc waz i aquastop