Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Skoda Felicia 1.3 MPI - Problem z dmuchawą, nie zawsze działa.

Piter3040 31 Dec 2021 12:38 198 11
    Piter3040
    Level 24  
    Witajcie mam następujący problem z nawiewem. Dmuchawa na biegu 1-2-3 nie działa. Jak włączę 4 bieg pierw wolniej ale po 2sekundach idzie na maksa. Następnie mogę zmniejszać biegi na 3-2-1 i dmuchawa chodzi. Ale jak wyłączę ją i chcę od pierwszego w górę to nie działa. Muszę pierw na maksa i dopiero schodzić w dół. Czasem np jak chodzi na 2 biegu to potrafi się wyłączyć i muszę znów na 4 i schodzić w dół.
    Dziś pojeździłem dłużej samochodem i jak wróciłem do domu to patrzę zaczęło chwilowo działać. Czy to silniczek już do wymiany?
    Piter3040
    Level 24  
    Szczotek raczej nie dokupię. Zamiennik dmuchawy tani ale kolega jak kupił kiedyś do swojej to miał duże problemy bo coś tam było o 2mm większe i obcierało mu o obudowę. Podobno z zamiennikami tak jest. Chyba wiec poszukam oryginalnej dmuchawy używanej
    maszan
    Level 25  
    Ja myślę ze się przyciera na łożyskach - na 4 jakoś ma sile się rozpędzić bo idzie cale napięcie i dlatego na niższe biegi potem schodzi. Ja bym rozpołowił i wymontował silniczek. Trzeba klipsy zdjąć i potem silnik do góry wychodzi.
    Piter3040
    Level 24  
    Jak sie spinki od komina zdejmie to już chyba jest dostęp do silniczka? Może trzeba go przesmarować przeczyścić. Może wilgoć i rdzy złapało?
    maszan
    Level 25  
    Tak jak zdejmiesz spinki, komin zejdzie i masz dostęp do silniczka.
    Piter3040
    Level 24  
    Czyli prosta robota

Teraz zrobiłem 60 km bo musiałem pojechać pod Warszawę i tak jak działała dmuchawa to działała. ALe jak ją wyłączałem to nie chciała startować i musiałam pierw na 4 bieg. I z delikatnym szarpięciem ruszała i później chodziła na wszystkich biegach. Ale wystarczyło ze gasiłem ją na 30 sekund i już musiałem od 4 biegu zaczynać.

Przełączniki na pewno działają, bo jak np dawałem 3 bieg widać było delikatne przygaszenie świateł a dmuchawa nie działała. Czyli dostawała prąd a nie miała siły ruszyć. Może troszkę rdzy się dostało. Muszę ją rozebrać i przesmarować chyba
    piachu1994
    Level 38  
    Piter3040 wrote:
    .Muszę ją rozebrać i przesmarować chyba

Rozbierz, zobacz jak wygląda i po prostu wymień na nówkę. Zamiennik kosztuje coś koło 100 złotych, i masz święty spokój.
    Nie warto czasem szukać pozornej oszczędności w reanimowaniu pewnych części.
    Piter3040
    Level 24  
    Znajomy moj kupił zamiennik i były ogromne kłopoty. Cos tam jest o 2 mm większe i mu obcierało. Wole oryginalną używkę:) Ale może coś z tą dmuchawką jeszcze zrobię
    piachu1994
    Level 38  
    Piter3040 wrote:
    Znajomy moj kupił zamiennik i były ogromne kłopoty. Cos tam jest o 2 mm większe i mu obcierało. Wole oryginalną używkę:) Ale może coś z tą dmuchawką jeszcze zrobię

Kupić możesz, a jak się okaże, że jest z nim coś nie halo to oddajesz.
    Druga opcja to jak wspomniałeś używany. Też nie głupi pomysł.
    Piter3040
    Level 24  
    Wczoraj sporo jeździłem , a dziś chciałem się wziąć za rozbieranie, a tu wszystko super działa. Poczekam wiec i zobaczę co będzie dalej.
    Piter3040
    Level 24  
    Problem niebawem powrócił. Kupiłem używaną dmuchawę za 25zł i działa od 5 miesięcy idealnie. Temat zamykam.