Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezpieczne rozwiązania IoT i niezawodna elektronika dla motoryzacji na CES 2022

ghost666 03 Jan 2022 08:59 432 3
Computer Controls
 • Bezpieczne rozwiązania IoT i niezawodna elektronika dla motoryzacji na CES 2022
  Slogan jaki firma Infineon używać będzie na tegorocznych targach Consumer Electronics Show (CES 2022) to "Reimagine Innovation". Przedstawia on szerokie portfolio firmy w zakresie Internetu Rzeczy (IoT), zasilania, bezpieczeństwa i rozwiązań motoryzacyjnych.

  Firma zaprezentuje różne czujniki IoT, mikrokontrolery i komponenty elektryczne systemów zasilania, takie jak czujnik radarowy XENSIVTM, który pomaga urządzeniom w wykrywaniu ruchu; rodzina kamer 3D REAL3TM z wysoce zintegrowanymi czujnikami czasu przelotu (ToF); czujnik CO2 XENSIV PAS do śledzenia poziomu dwutlenku węgla w środowisku. We współpracy z firmą Tsingray opracowano m.in. inteligentne urządzenie monitorujące sen, wykorzystujące do monitorowania oddechu chip radarowy XENSIV 60 GHz firmy Infineon. Prezentowane będą też inteligentne rozwiązania przełączające opracowane we współpracy z Amber.

  Demonstracja Infineona zilustruje, w jaki sposób firma buduje zaufanie w cyfrowym świecie, pozwalając osobom fizycznym, firmom i organizacjom w pełni wykorzystać potencjał Internetu Rzeczy. Urządzenia Bluetooth firmy AIROCTM do zastosowań audio i IoT należą do typowych wynalazków wymienianych w tej kategorii.

  Inne przykłady takich technologii to CIRRENTTM Cloud ID - usługa, która automatyzuje udostępnianie certyfikatów w chmurze i uwierzytelnianie systemów IoT od urządzenia do chmury; OPTIGATM Authenticate S - sprzętowe rozwiązanie bezpieczeństwa dla każdego wyzwania uwierzytelniania urządzenia oraz OPTIGA Trust M, wysokiej klasy rozwiązanie dla systemów bezpieczeństwa, które zapewnia kotwicę zaufania do łączenia urządzeń IoT z chmurą. Wszystkie nowe produkty to technologie firmy Infineon. Bezpieczna komunikacja z każdego urządzenia i z dowolnego miejsca jest niezbędna dla udanej implementacji rozwiązań IoT, a demonstracje Infineon pokazują, w jaki sposób firma buduje zaufanie do cyfrowego świata, aby ludzie, przedsiębiorstwa i organizacje mogły zmaksymalizować potencjał wiążący się z wykorzystaniem systemów IoT.

  Z niezawodną elektroniką, firma będzie prezentować półprzewodnikowy szkielet megatrendów motoryzacyjnych, takich jak elektromobilność, zautomatyzowana jazda, komunikacja i cyberbezpieczeństwo.

  Rodzina pamięci Flash SemperTM NOR, jak również pamięć Flash SEMPRE Secure, to rozwiązania dla krytycznych funkcji bezpieczeństwa; kamera samochodowa REAL3 oparta jest na technologii 3D ToF i pozwala na dokładne i niezawodne wykrywania głębi. Ofertę systemów dla motoryzacji zamyka rodzina sprawdzonych mikrokontrolerów samochodowych TRAVEOTM i TRAVEO II firmy Infineon dla konwencjonalnego, hybrydowego i wirtualnego zestawu wskaźników na panelu kierowcy. Na stanowisku Infineona firma REE Automotive zaprezentuje swoją wizję przyszłości dla elektromobilności, którą umożliwiają całkowicie "płaskie" platformy, w tym integracja mikrokontrolerów AURIXTM z elektronicznymi systemami kontroli pojazdu REEcornerTM i REEcenterTM, podkreślając jednocześnie nowatorskie zastosowania komponentów Infineona.

  Firma Infineon zademonstruje również swoje układy scalone dla systemów audio w tym wzmacniacze MERUSTM, a także pokaże nowe funkcje tych systemów. Prywatny apartament w hotelu Venetian zaprezentuje szeroką gamę łatwiejszych w użyciu, inteligentnych i bardziej ekologicznych wzmacniaczy audio.

  Czujnik dwutlenku węgla XENSIV PAS firmy Infineon został wyróżniony nagrodą CES 2022 Innovation Award Honoree w kategorii Inteligentne miasta. Bezpieczna pamięć Flash firmy Semper została również wyróżniona nagrodą Innovation Award Honoree w obszarze Cyberbezpieczeństwo i prywatność.

  Źródło: https://www.eeweb.com/infineons-fifth-generation-capsense-technology-extends-market-leadership-with-improved-robustness-reliability-and-lower-power-consumption/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11306 posts with rating 9540, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls
 • #2
  encore
  Level 18  
  Szkoda że Infineon po przejęciu Cypressa skazał na śmierć rodzinę PSoC5.
 • Computer Controls
 • #3
  ghost666
  Translator, editor
  encore wrote:
  Szkoda że Infineon po przejęciu Cypressa skazał na śmierć rodzinę PSoC5.


  A nie zamienił ich na PSoC 5LP po prostu?
 • #4
  encore
  Level 18  
  PSoC 5LP to jeszcze Cypress wprowadził.

  Infineon po cichu ale wymusza przejście na PSoC6, który nie jest tak przyjemny jak PSoC5.
  W dodatku moim zdaniem popełniają samobójstwo porzucając PSoCreator-a na rzecz opartego na Eclipse Modus Toolbox.
  Ze 2 razy instalowałem tego Modusa i za każdym razem byłem wystraszony, zagubiony i załamany.