Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kaloryfer sąsiadki powoduje hałas u mnie

04 Jan 2022 00:05 330 5
 • #1
  User removed account
  Level 1  
 • #2
  elktrod
  Level 32  
  Zamontuj u siebie automatyczny odpowietrznik w najwyższym miejscu na tym obiegu wody co kaloryfer sąsiadki. Myślę, że po chwili od włączenia kaloryfera przez sąsiadkę obwód powinien się sam odpowietrzyć i nie będzie później tak słychać szumu. Pewności nie daję, bo u sąsiadki może się tworzyć niewłaściwa "kryza" i kaloryfer potrafi nie tylko szumieć ale nawet piszczeć i drżeć a dźwięki przenoszą się po rurach... Sam mieszkałem w bloku na ostatnim piętrze i kaloryfer u mnie w pokoju gdzie spałem o 5 rano piszczał cienko z siłą 80 decybeli, monity polecone o usunięcie piszczenia do zarządu nie pomogły a sprawę w sądzie przeciwko spółdzielni przegrałem bo biegły przyszedł mierzyć decybele w sezonie letnim a moje pomiary na filmie z zimy z pokazaniem skali miernika hałasu przegrały z jego opinią bo biegły orzekł, że hałas do 85 decybeli jest dopuszczalny dla kaloryferów, które są produktem jak inne urządzenia - koszty procesu i biegłego około 500-600 złotych i nie pomogła argumentacja w sądzie, że kaloryfer jest od grzania i nie może być źródłem dźwięku prawie jak klakson samochodu! Inna inszość, że biegły i sąd jak i spółdzielnia to była jedna rodzina... Nie życzę Ci tego przez co przeszedłem... Do dzisiaj mi piszczy w uszach, a psycholog mówił abym się przyzwyczaił, bo ma takich pacjentów co z tym żyją normalnie bo się przyzwyczaili. W każdym razie następnego lata gdy inni także w innych blokach zaczęli się zimą skarżyć na dźwięki zarząd spółdzielni zrobił przegląd we wszystkich blokach i wszędzie powymieniał kryzy i piszczenie ustało jak ręką odjął ale co przeżyłem to tylko Ty możesz teraz wiedzieć... Szkoda, że nie zachowałem uzasadnienia wyroku sądu, dawniej dawali za darmo - teraz trzeba płacić - uśmiałbyś się do rozpuku... A sąsiadce to nie przeszkadza, czy ma gorszy słuch? W każdym razie wspólne i wielotorowe interwencje mogą przynieść lepsze efekty w celu wymiany grających czy piszczących kryz przez zarządcę niż pojedyncza walka z wiatrakami jaką ja uskuteczniłem onegdaj...
 • #3
  kazzmij
  Level 12  
  Jak monity do administratora nie przyniosą efektu, to może macie jakiegoś serwisanta który opiekuje się siecią ciepłowniczą w budynku, czy lokalnym wymiennikiem. Bezpośredni kontakt z nim może załatwić problem (gość może zmienić parametry pracy pomp cyrkulacyjnych, sprawdzić odpowietrzniki itp).
  Rozumiem, że zmiana nastaw własnych grzejników w momencie gdy sąsiadka zaczyna mocniej grzać nie przynosi pożądanych efektów?
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  elktrod
  Level 32  
  Nie wiemy gdzie i jakie odpowietrzniki masz na tym pionie i czy sprawne więc jak kazzmij wyżej napisał - serwisant - opiekun C.O. może pomoże?
 • #6
  User removed account
  Level 1