Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chińskie Webasto kopci na czarno

wecia91 04 Jan 2022 21:30 456 1
    wecia91
    Level 18  
    Witam kolegów, ogrzewanie postojowe z Chin użytkowałem ponad dwa lata i byłem bardzo zadowolony, aż pewnego dnia coś stało się z wentylatorem. Webasto chodziło na maxa, w pewnym momencie przyciął się wentylator, zaczęło mocno dymić na siwo, nie wiem ile czasu tak chodziło, nie było mnie przy aucie. Jak zobaczyłem szybko wyłączyłem, po ponownym uruchomieniu błąd wentylatora e06, nie startuje. Wentylator rozebrany, prawdę mówiąc uszkodzenie jego nie zdiagnozowane, ponieważ zaczął pracować normalnie po demontażu. Webasto rozebrane, wyczyszczone i zamontowane, jednak po uruchomieniu nie grzeje tak mocno jak wcześniej i kopci na czarno, zostawiłem na ponad dwie godziny włączone, potem jeszcze raz rozebrałem i znów pełno sadzy, tak jak na zdjęciach, ponownie wyczyszczone jak nowe, montaż, odpalenie i znów kopci na czarno i nie grzeje tak mocno. Konstrukcja niby bardzo prosta, palnik, świeca, tulejka siatkowa, wentylator, pompka paliwa, co mogło się zepsuć?
    Stefanek1
    Level 26  
    Musisz wyczyścić palnik, a dokładnie to miejsce gdzie powstaje ogień. Bo jak widzę pali ci jakoś dziwnie jedną stroną...