Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Diora Relax II (2) kolumna - podpięcie kolumny do radia lampowego

Derehram 04 Jan 2022 23:39 216 2
    Derehram
    Level 3  
    Dzień dobry,
    Dostałem w prezencie radio lampowe Diora Relax II, obecnie poprzez wejście do radia (5 pionowy DIN) mam możliwość podpięcia źródła audio na standardowy mały JACK, tak więc de facto radio działa obecnie jako wzmacniacz lampowy.

Radio posiada także wyjście DIN 2 na kolumnę głośnikową, z czym związane jest moje pytanie. Czy bezpiecznie będzie podpiąć się poprzez DIN 2 za pomocą przerobionego kabla duży JACK do kolumny aktywnej?

Próbowałem znaleźć informacje na ten temat i uwagę zwróciłem szczególnie na ważną kwestię impedancji kolumn głośnikowych, które podpinane są pod wzmacniacz lampowy.
  • Helpful post
    walbe
    Level 16  
    Witam. Wyjście na kolumnę głośnikową DIN 2, służy do podłączenia zewnętrznego głośnika (kolumny) o impedancji 4Ohm. Może być też 8 Ohm. Do kolumny aktywnej poprzez to wyjście nie możesz tego podłączyć. W kolumnie aktywnej jest wbudowany wzmacniacz, do takiej kolumny podajesz sygnał audio z dowolnego źródła (CD, magnetofon, telefon, komputer). Aby podłączyć kolumnę aktywną, musiałbyś pobrać sygnał z radia poprzez to złącze na które podajesz sygnał do radia.
    Diora Relax II (2) kolumna - podpięcie kolumny do radia lampowego
    Derehram
    Level 3  
    Dziękuję za odpowiedź, zamykam temat

Dodano po 55 [sekundy]:

Odpowiedz użytkownika walbe