logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Zlecę] Projekt modułu do sterownika pieca, rozszerzenie

Mad Jaro 06 Sty 2022 20:49 408 0
REKLAMA
  • #1 19804685
    Mad Jaro
    Poziom 16  
    Witam, zlecę wykonanie projektu (lub doradztwo jak wykonać) elementy układu będę w stanie sam zmontować.

    Posiadam sterownik pieca CO który obsługuje palnik na pellet. (wentylator, podajnik, fotokomórka, zapalarka).
    Celem projektowanego układu jest podłączenie do tego sterownika palnika na olej opałowy (załączany ON-OFF LOA24)

    Założenie jest takie: start palnika olejowego trzeba było by podłączyć pod start wentylatora palnika pelletowego, ale dopiero od 30% jego mocy nadmuchu (wentylator w tym sterowniku jest modulowany triakiem od 50-200VAC) czyli załóżmy sterownik podaje 80VAC na wentylator i wtedy np. przekaźnik podaje 230VAC na LOA24 palnik olejowy odpala. Te 30% jest dlatego, ponieważ sterownik wygasza palnik pelletowy stopniowo zmniejszając nadmuch, aż fotokomórka pokaże brak płomienia. Wtedy poniżej 30% da OFF na LOA24 i palnik olejowy też zgaśnie.

    Problemem będzie to, że w obu palnikach są inne fotokomórki płomienia i nie mogę podpiąć fotokomórki palnika olejowego bezpośrednio do sterownika trzeba by ją jakoś modulować, aby pokazywała podobne wartości co foto z palnika pelletowego.

    Uprzedzając pytania, najłatwiej było by przeprogramować sterownik , ale producent nie świadczy takich usług więc trzeba się ratować czymś innym.
    Oczywiście więcej szczegółów, na PW
  • REKLAMA
REKLAMA