Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 8062 - pralka pracuje przy otwartych drzwiach

03 Lis 2005 19:49 2888 7
  • Poziom 2  
    Przy okazji czyszczenia pralki, przypadkiem zauważyłem, że przy otwartych drzwiach możliwe jest uruchomienie pralki. To chyba nie normalne. Sprawdziłem blokadę drzwi, ona działa, ale jeżeli nie zamknę drzwi i włączę pralkę to rozpocznie pracę. Ma któś jakiś pomysł?
  • Poziom 11  
    sprawdzałeś blokadę pod względem mechanicznym czy elektrycznym tzn. czy mierzyłeś styki wyłącznika blokady. przypuszczam że się skleiły styki wyłącznika lub wyłącznik uległ awari mechanicznej i jest cały czas zwarty.
  • Poziom 1  
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    HenryK3 napisał:
    Na mój gust powinien być wyłącznik krańcowy. Jest uszkodzony lub zwarcie przewodów.

Chętnie bym posłuchał więcej o tym wyłączniku krańcowym, może się czegoś więcej dowiem? ;)
  • Poziom 2  
    Dzięki wszystkim za swoje propozycje. Co do wyłącznika, rozebrałem go całkowicie. Jest prosty jak konstrukcja bata. Działa na zasadzie termobimetalu, włączasz pralkę, przez krańcówkę przepływa prąd, bimetal się nagrzewa, odkształca blaszkę, która na końcu ma dzyndzelek plastikowy. Ten dzyndzelek, gdy drzwi są zamknięte mchodzi w szczelinę w części mechanicznej blokady. Tym samym następuje zwarcie styków pozwalających na pracę pralki i jednocześnieten dzyndzelek blokuje możliwość otwarcia drzwi do czasu, aż wyłączy się pralkę, ostygnie bimetal i blaszka wróci do poprzedniego stanu. Tak ja to widzę po rozebraniu tych części. Problem polega na tym, że mogę nawet całkowicie odłączyć styki elektryczne od krańcówki, a pralka i tak się włączy. Wg mnie, tak być nie powinno.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Chyba, że programator się uszkodził.