Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy 2 manipulatory w Integrze to dobry pomysł i czy montować czujkę czadu?

Robinson74 08 Jan 2022 00:17 153 1
Optex
    Robinson74

Level 16  
    Witam,

Założyłem już jeden temat związany z systemem alarmowym, ale temat tamtego wątku nie współgra z tym o czym teraz chciałbym się dowiedzieć, więc zakładam inny. Mam nadzieję, że to będzie OK.

Otóż z rozmowy telefonicznej z elektrykiem dowiedziałem się, że zaplanował 2 manipulatory w ramach centralki Integra (32 lub 64). Jeden manipulator przy wejściu głównym (wiatrołap), a drugi w garażu.
    Chciałbym się dowiedzieć, czy ma to Waszym zdaniem uzasadnienie?
    Czy oznacza to powstanie oddzielnych stref?

I druga kwestia.
    Czy w garażu instalujecie czujki czadu / dymu?
    Pytam, bo garaż jest miejscem, w którym po wjeździe auta na pewno pojawia się CO. Czy zatem nie będzie tak, że za każdym razem, gdy auto wjeżdża lub wyjeżdża z garażu, narażam się na niepotrzebny alarm?
  • Optex
    adwlodar
    Level 27  
    Robinson74 wrote:
    Integra (32 lub 64)

No jednak jest to różnica pod względem zasilaczy - zapytaj elektryka o bilans prądowy tego systemu, bo jak się okaże, że oba manipulatory dotykowe są to może być różnie. Do tego sygnalizatory, inne moduły, same czujniki i prąd ładowania akumulatora.
    Robinson74 wrote:
    Chciałbym się dowiedzieć, czy ma to Waszym zdaniem uzasadnienie?

Wszystko zależy od układu domu i sposobu jego użytkowania. Znam takich co mają przepastny garaż i pasuje im wejście do obiektu przez garaż, więc jest tam manipulator. Wcześniej system blokowany jest z apki bądź pilota - a raczej wybrane wejścia: kontaktron bramowy, czujniki PIR w garażu i wiatrołapie, bo akurat drzwi mogą być do niego z garażu otworzone. Także sam widzisz, że może być różnie. Czy przewód bym doprowadził? Pewnie, że tak. Jak nie potrzebujesz to montujesz puszkę natynkową 6cm x 6cm, malujesz pod kolor i spokój.
    Robinson74 wrote:
    Czy oznacza to powstanie oddzielnych stref?

Może to to oznaczać, ale nie musi. Mnie bardziej podoba się rozwiązanie blokujące czasowo wybrane wejścia np. z pilota.
    Robinson74 wrote:
    Czy w garażu instalujecie czujki czadu / dymu?

Dymu tak.
    Czadu po co?