Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mam wzmacniacz Pioneer i kolumny stereo - podłączenie radia internetowego

tadek1949 25 Jan 2022 05:35 1224 46
    Polon_us
    Level 42  
    @tadek1949 - teraz proszę upewnić się, że w radiu funkcja DHPC jest włączona - str. 7 instrukcji. Po ewentualnej zmianie ustawienia tej funkcji proszę wyłączyć odbiornik i włączyć po 2-3 minutach.

Pytanie - czy telefon, laptop lub tablet działają bez kłopotu w tej sieci WiFi?
    Jaki jest model routera używanego w domu/mieszkaniu?
    tadek1949
    Level 4  
    Mam dekoder Polsatu EVOBOKS LITE z podlaczeniem do internetu. Telewizja i radio internetowe oraz satelitarne dzialaja bez zarzutu. Poprzedni dekoder posiadal wyjscie audio tak ze moglem podlaczyc go do wzmacniacza radiowego i radio pracowalo bez wlaczonego telewizora. Obecnie uzywam radia . i odbior jego jest na wlaczonym telewizorze poniewaz dekoder satelitarny nie posiada wyjscia audio , dlatego dokupilem tuner radiowy aby podlaczyc go do wzmacniacza i odbierc radio pezy wylaczonym telewizorze. Dlatego prosilem o pomoc . Wszystkie swoje problemy opisywalem od samego poczatku mojej korespondencji, ze wzgledu na to ze nie moglem uruchomic tego tunera . Myslalem ze ktos mi naprawde pomoze ale jak widze nie jest to takie latwe. Poniewaz mam juz 72 Lata i nie jestem bardzo biegly w obsludze nowych urzadzen elektronicznych.
    Dlatego jesli ktos ma taki tuner radiowy i chcialby mi powaznie pomoc to bardzo prosze. Mieszkam w Niemczech i tam jest ten tuner kupiony i tam chce go uzywac.
    Pozdrawiam i czekam na dobre rady.

Dodano po 58 [minuty]:

Jeszcze , telewizor chce odpowiedziec koledze tadek 19491 ze internet domowy dziala bez zarzutu, telewizor jest podlaczony do dekodera polsatu ktory dostaje sygnal internetowy gdyz inaczej nie moglby dzialac.Router jest z telekomu a nazywa sie Speedport W 724V do 16.000 kbit/s.. Jeszcze raz napisze jak robiez tunerem: 1.Ustawienia sieci. 2. Szukaj sieci -radio szuka , pokazuje liste WLAN i i wyszukal moj ktory zatwierdzam- dalej pyta czy zmienic zapisany klucz- odpowiadam ze NIE, dalej -uzyj zapisanych kluczy- i tu automatycznie wyskakuje- bramka wyszukiwania - ktorej nie znajduje a w zamian pokazuje - Blad Sieci-Brama Reciva nie odpowiada, i tu sie konczy sprawa. I co mam dalej robic, poprostu nie wiem.
    Polon_us
    Level 42  
    tadek1949 wrote:
    dalej pyta czy zmienic zapisany klucz- odpowiadam ze NIE, ...

Jestem przekonany, że w tym punkcie tkwi problem.
    Proszę w tym miejscu odpowiedzieć TAK i wprowadzić klucz (hasło) jakie używa sieć WiFi. Te samo hasło co telefon, czy inne urządzenie korzystające z sieci WiFi w mieszkaniu. Kwestia duże/małe litery w haśle - bardzo istotna - należy na to uważać!

Przed tym, proszę uważnie przeczytać stronę 4 i 5 instrukcji - opisują one jak wprowadza się te hasło do odbiornika.
    Zakładam tu, że sieć WiFi ma założone hasło.
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    winmap wrote:
    Twój dekoder ma wejście cyfrowe więc jak dobrze patrzę.

Mógłby kolega zamieścic zdjęcie tego dekodera z tym wyjściem cyfrowym?
    Instrukcja, którą przejrzałem, ani słowem o nim nie wspomina.
    winmap wrote:
    Równie dobrze możesz pościć sygnał dźwiękowy z tv o ile tv pozwala

Przecież autor tematu wyraźnie pisze ...
    tadek1949 wrote:
    dlatego dokupilem tuner radiowy aby podlaczyc go do wzmacniacza i odbierc radio pezy wylaczonym telewizorze.

@winmap - i jeszcze jedna rzecz ...
    winmap wrote:
    Przejściówki są różne więc napewno dopasujesz.

Autor tematu napisał przecież
    tadek1949 wrote:
    Poniewaz mam juz 72 Lata i nie jestem bardzo biegly w obsludze nowych urzadzen elektronicznych.

@winmap - sugerowałbym wzięcie tego pod uwagę przy swoich sugestiach.
    winmap
    Level 34  
    Zmyłka z dekoderem evobox HD. Są podobne. W takim razie autor niech poda model tv. Jeżeli ma nowszy to niemal pewne że ma wejście cyfrowe albo audio. Owszem. Autor jest trochę starszy ale myślę że nie będzie miał problemu z podłączeniem tv do wzmacniacza. O ile poda jaki ma tv. Ale znowu szkoda tego radia które kupił.
    Polon_us
    Level 42  
    @winmap - kolega chyba nie czyta uważnie. Zatem powtórzę:
    tadek1949 wrote:
    dlatego dokupilem tuner radiowy aby podlaczyc go do wzmacniacza i odbierc radio pezy wylaczonym telewizorze.

Wytłuszczenie dodane przeze mnie.
    winmap
    Level 34  
    Autoro nie może sobie poradzić tak jak to napisałeś z racji wieku. Pozostanie mu tylko podłączyć pod tv i słuchać radia z dekodera. Ewentualnie może ma tam jakiegoś znajomego który ogarnie mu te ustawienia.
    tadek1949
    Level 4  
    Podam łącze dekodera i telewizora i czy można połączyć to razem tak żeby uzyskać sygnał radiowy bez włączonego telewizora. Mam wzmacniacz Pioneer i kolumny stereo - podłączenie radia internetowego Mam wzmacniacz Pioneer i kolumny stereo - podłączenie radia internetowego
    Polon_us
    Level 42  
    Jeżeli gniazdo LAN (te w środku dekodera, niepodłączone na zdjęciu) nie jest wykorzystywane, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wykorzystać i podłączyć do tego radia.

Potrzebny jest przewód np. CAT6 -> przykład -> Link

W ustawieniach radia należy upewnić się, że połączenie sieciowe jest "Wired" tj. przewodowe - str. 6/7 instrukcji.
    Przy połączeniu tym przewodem nie są w zasadzie potrzebne żadne ustawienia - oprócz DHPC.
    Ale mam nadzieję, że jest ono włączone.
    wolek123
    Level 20  
    I internet w tedy będzie z satelity? :-)
    Znaczy inaczej bo jeszcze autor tak zrobi - połączenie radia z tunerem kablem lan nic nie da.
    winmap
    Level 34  
    Polon_us wrote:
    Jeżeli gniazdo LAN (te w środku dekodera, niepodłączone na zdjęciu) nie jest wykorzystywane, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wykorzystać i podłączyć do tego radia.

Potrzebny jest przewód np. CAT6 -> przykład -> Link

W ustawieniach radia należy upewnić się, że połączenie sieciowe jest "Wired" tj. przewodowe - str. 6/7 instrukcji.
    Przy połączeniu tym przewodem nie są w zasadzie potrzebne żadne ustawienia - oprócz DHPC.
    Ale mam nadzieję, że jest ono włączone.

Jestem ciekaw bo nigdy nie słyszałem o takim podłączeniu. Co da że podłączyć się radio do dekodera?
    Polon_us
    Level 42  
    Przyznam, zbyt pobieżnie przeczytałem instrukcję tego urządzenia Polsatu - moja wina. Przyznaję się bez bicia.

@tadek1949 - proszę zamieścić zdjęcia tego routera Telekom Speedport, o którym było wspomniane w wpisie #32. On powinien był mieć również gniazda LAN, gdzie można będzie podłączyć owe radio.
    tadek1949
    Level 4  
    Router ma gniazda LAN. Ja już wcześniej Radio łączyłem przewodem i to też nic nie dało, nie uzyskałem połączenia z internetem. Pozdrawiam. Mam wzmacniacz Pioneer i kolumny stereo - podłączenie radia internetowego
    winmap
    Level 34  
    Jest to kwestia ustawień radia najpewniej. Tak jak pisano wyżej. Ewentualna opcja to uszkodzone. Ale raczej wątpię. U góry już wytłumaczyli co trzeba sprawdzić, pozmieniać. Może autor ma jakiegoś kolegę, znajomego, sąsiada który ogarnia takie sprawy.
    Polon_us
    Level 42  
    tadek1949 wrote:
    Ja już wcześniej Radio łączyłem przewodem i to też nic nie dało

Czy w tym momencie radio było ustawione na -> " Wired" lub "Auto"?

Jeśli tak, to chyba trzeba będzie uznać, że radio jest uszkodzone.
    Co prawda, można by sprawdzić parę ustawień w tym routerze, tak na wszelki wypadek. Ale to jest chyba poza zasięgiem autora tematu.
    tadek1949
    Level 4  
    Chcialem wszystkim podziekowac za pomoc w rozwiazywaniu mojego problemu z radiem internetowym z ktorym borykalem sie od dluzszego czasu. Problem rozwiazal sie sam. Zanioslem radio do wachowca , on skontaktowal sie z producentem tego radia gdyz po wielu probach nie uzyskal polaczenia z internetem. Tam powiedziano mu ze od roku firma nie istnieje i zarowno producent jak i operator internetowy nie wspiera ( nie wspiera , nie wspomaga) czy jak tak cos - i ze wzgledow technicznych nie ma mozliwosci aby to radio moglo dzialac. Wiec powiadomilem sprzedawce radia i otrzymalem zwrot gotowki ( po wczesniejszym zwrocie radia).Tak ze sprawe uwazam za zamknieta.
    Jeszcze raz dziekuje wszystkim ktorzy na tym forum probowali mi pomoc. Zycze milego dnia i pozdrawiam.
    tadek1949
    Level 4  
    Chcialem wszystkim podziekowac za pomoc w rozwiazywaniu mojego problemu z radiem internetowym z ktorym borykalem sie od dluzszego czasu. Problem rozwiazal sie sam. Zanioslem radio do wachowca , on skontaktowal sie z producentem tego radia gdyz po wielu probach nie uzyskal polaczenia z internetem. Tam powiedziano mu ze od roku firma nie istnieje i zarowno producent jak i operator internetowy nie wspiera ( nie wspiera , nie wspomaga) czy jak tak cos - i ze wzgledow technicznych nie ma mozliwosci aby to radio moglo dzialac. Wiec powiadomilem sprzedawce radia i otrzymalem zwrot gotowki ( po wczesniejszym zwrocie radia).Tak ze sprawe uwazam za zamknieta.
    Jeszcze raz dziekuje wszystkim ktorzy na tym forum probowali mi pomoc. Zycze milego dnia i pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

Ze wzgledow technicznych radia nie mozna bylo uruchomic . Brak wspomagania ze strony producenta i nadawcy sygnalu internetowego.