Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suszarka Miele T4623C wyłącza się po minucie info "Skoryguj załadunek"

docent5 08 Jan 2022 23:20 501 6
    docent5
    Level 11  
    Mam suszarkę kondensacyjną Miele T4623C która od załączenie, po niecałej minucie wyłącza się z informacja na wyświetlaczu, " Beladung Korrigieren". Komunikat pojawia się obojętnie czy suszarka jest z jakimkolwiek załadunkiem czy bez. Mam instrukcję do tej suszarki z której wynika że nie jest to błąd, tylko informacje po której należy wyłączyć suszarkę , skorygować załadunek i ponownie załączyć. Niestety ta operacja nie pomaga :(. Szczotki na bębnie ok. Pierścienie też ok. jeden zwarty z bębnem i masą, a drugi podłączony do jakiś 2 czujników które sprawdzają pewnie wilgotność. Innych czujników które mogły by informować elektronikę o załadunku nie zauważyłem. Po podniesieniu szczotek i włączeniu suszarki błąd ten pojawia się tak samo jak z szczotkami. Zostaje problem z elektroniką, płytka z oznaczeniem ELP 310. Czy ktoś wie co mogę na niej sprawdzić?? Poglądowe zdjęcia elektroniki, info i szczotek.
    Jakubserwis
    Level 23  
    To wygląda na błąd czujnika położenia bębna. Ale nie wiem czy mam rację.
    Z Miele jest ogólny problem z częściami.
    Po zdjęciu górnej pokrywy sprawdź czy nie poluzowany jest element czujnika bębna.To takie ustrojstwo które jedną część ma na bębnie a drugą na obudowie i jest oddalone od siebie nie więcej niż 20mm. Polecam sprawdzić w grafice google frazę " czujnik położenia bębna " i dojść po zdjęciach
    docent5
    Level 11  
    Sprawdzałem, niestety ale nie mogę znaleźć w suszarce czujnika położenia bębna. Na pewno nic nie jest widoczne od góry, już po zdjęciu pokrywy, ani z tyłu po zdjęciu tylnej pokrywy. Na necie znalazłem tylko informacje o czujnikach położenia bębna w pralkach, nie wiem czy coś takiego jest w suszarkach Miele.
    -radas-
    Level 19  
    @docent5
    To nie jest czujnik położenia bębna tylko łożysko ślizgowe, które łączy bęben z obudową aby mógł się kręcić wokół osi (znajduje się centralnie za bębnem, aby go wymienić lub sprawdzić trzeba rozebrać suszarkę na części pierwsze). Trzpień bębna wchodzi w taką kulkę i się w niej ślizga obracając się. Problem pojawia się jak trzpień po dłuższym czasie użytkowania suszarki, (a czasami wcześniej jeżeli za dużo wsadu się ładuje) wyrobi w tej kulce jajo, bęben będzie miał nie symetryczny obrót co wyczuje elektronika poprzez zbyt duży pobór prądu przez silnik obracający bęben i wyświetli taki komunikat.

Może się coś takiego wyświetlić jeszcze w momencie gdy jakieś ciało obce znajdzie się pomiędzy rantem bębna, a filcem ślizgowym z przodu (z reguły słychać przy ręcznym obrocie bębna), lub gdy któreś z dwóch kółek prowadzących rant bębna się zatrze.
    Pozdrawiam
    Moderated By TONI_2003:

Cytuj selektywnie lub wcale gdy odpowiadasz po osobie cytowanej!

docent5
    Level 11  
    Łożysko ślizgowe z tyłu suszarki nie wygląda najgorzej, jest jakiś bardzo minimalny luz, ale moim zdaniem jest jeszcze ok.
    Zdjąłem napinacz paska napędowego bęben i naprawdę trudno wyczuć jakieś poważne luzy. Bęben też można obracać bez jakiś większych oporów. Miałem zdjętą przednią i prawą obudowę i wszystko w środku wygląda ok. Załadowałem suszarkę praniem do suszenia i efekt jest taki że po czasie ok 4-5 minut sygnalizuje brak załadunku. Najpierw niby wszystko normalnie, nawet czas suszenia koryguje, ale po ok. 5 minutach pipanie i sygnalizacja "Behalter Leern". Suszarka Miele T4623C wyłącza się po minucie info "Skoryguj załadunek"
    Testowałem na różnych programach i zawsze to samo. Nawet przy samym samym ciepłym lub zimnym powietrzu, też ten komunikat. Przy braku prania tak jak pisałem w pierwszej wiadomości, sygnalizuje "Skoryguj załadunek". Na razie nie mam pomysłu co dalej, poza zamianą elektroniki której niestety nie mam na podmiankę :(.
    docent5
    Level 11  
    Tak, pompa sprawna. Wlałem butelką wodę na dole, tam gdzie jest wymiennik i pojawiła się w zbiorniku na górze.