Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płytka z Microchip SAM L22 dla klasycznego Casio F-91W

ghost666 11 Jan 2022 10:06 1824 0
Altium Designer Computer Controls
 • Płytka z Microchip SAM L22 dla klasycznego Casio F-91W
  Casio F-91W to popularny zegarek, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 1989 roku i nadal jest sprzedawany w cenie około 15 dolarów. Zespół "Oddly Specific Objects" zdecydował się stworzyć otwartą płytkę drukowaną dla tego zegarka, która pozwala zastąpić fabryczną elektronikę wewnątrz zegarka. Moduł oparty jest na mikrokontrolerze Microchip SAM L22 z rdzeniem ARM Cortex-M0+.

  Układ zachowuje wyświetlacz, obudowę i pasek z oryginalnego zegarka Casio F-91W, ale nowa płytka łączy się z płytką czujnika temperatury, a co ważniejsze, zapewnia możliwość zaprogramowania zegarka własnym kodem, oprócz kilku dostarczonych próbek kodu. , a nawet zaprojektować własną płytkę z innymi elementami, korzystając z udostępnionego projektu (patrz link do repozytorium na końcu tego artykułu).

  Płytka z Microchip SAM L22 dla klasycznego Casio F-91W


  Dane techniczne modułu dla zegarka:

  * Mikrokontroler Microchip SAM L22 ARM Cortex M0+ taktowany zegarem 32 MHz z 32 kB pamięci RAM, 256 kB pamięci Flash z maksymalnie 16 kB jako obszarem emulacji EEPROM.
  * Wyświetlacz – Kontroler do 10-cyfrowego segmentowego wyświetlacza LCD, plus pięć segmentów wskaźnikowych.
  * USB – 1x złącze Micro USB PCB
  * Czujnik – termistor do pomiaru temperatury/
  * Możliwości rozszerzenia:
  - 9-pinowe złącze flex PCB do płytek czujników z I²C, 3,3V, pięć linii GPIO, konfigurowalne jako piny analogowe (ADC), SPI, UART, PWM, itp.
  - Styki krawędziowe dla 3 przycisków z możliwością obsługi przez przerwania.
  - Podkładka do podłączenia brzęczyka piezo (wymaga lutowania).
  * Oscylator 32,768 kHz dla zegara czasu rzeczywistego z obsługą alarmu.
  * Czerwono-zielone podświetlenie LED PWM (czerwone i niebieskie na płytkach z limitowanej edycji, dostępnych na Crowd Supply).
  * Przycisk resetowania z dwukrotnym dotknięciem do ładowania bootloadera UF2.
  * Bateria – bateria pastylkowa CR2016 wystarczająca na około rok.
  * Wymiary – pasuje do zegarka Casio F-19W.

  Płytka z Microchip SAM L22 dla klasycznego Casio F-91W


  Schematy stworzone w EAGLE dla płytki głównej i kilku płytek czujników, a także próbki kodu w C znajdują się w repozytorium na Githubie (patrz link na końcu artykułu) wraz z podstawową dokumentacją. To wszystko, co potrzebne aby rozpocząć rozwijanie własnego oprogramowania dla . Trudno jest porównać zegarek z czujnikiem z innymi zaawansowanymi zegarkami z otwartą elektroniką, takimi jak PineTime lub Watchy, ponieważ brakuje mu łączności Bluetooth czy Wi-Fi i jest wyposażony w bardziej uproszczony wyświetlacz, ale daje to wyraźną przewagę pod względem żywotności baterii, ponieważ może ona pracować w zegarku aż rok zamiast kilku dni lub tygodni pomiędzy poszczególnymi ładowaniami. Kolejną zaletą jest to, że zegarek pozostaje wodoszczelny, ponieważ na płytce nie ma żadnych zewnętrznych złączy.

  Płytka Sensor Wach jest teraz dostępna poprzez Crowd Supply w cenie 35 dolarów z celem finansowania w wysokości 10 000 dolarów. Istnieją dwa inne progi zbiórki z podobnym wariantem PCB z niebieskim podświetleniem, które mają trafić do produkcji w pierwszej kolejności w kwietniu 2022 roku. Modele z zielonym podświetleniem planowanym na koniec września. Wysyłka kosztuje dodatkowe 18 dolarów na cały świat.

  Źródła:
  https://www.cnx-software.com/2022/01/11/microchip-sam-l22-board-makes-casio-f-91w-watch-more-customizable/
  https://github.com/joeycastillo/Sensor-Watch

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10783 posts with rating 9163, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Altium Designer Computer Controls