Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dmde Partycja z Windowsem 10 zablokowana

radoslawkitalakonto 12 Jan 2022 21:42 372 11
 • #1
  radoslawkitalakonto
  Level 4  
  Dzien dobry

  Mam problem po wyłączeniu komputera, komputer nie widzi partycji, system sie nie chce załadować bo nagle stała się nie dostepna . Są dane można wejść na nią tylko za pomocą Dmde. Nie znam tego programu proszę mnie pokierować co mam zrobić.
  Zdjęcia robione z telefonu Windows odpalony z innego dysku.
  Dmde Partycja z Windowsem 10 zablokowana Dmde Partycja z Windowsem 10 zablokowana
 • #2
  kaleron

  HDD and data recovery specialist
  Nie widzę modelu, ale po pojemności wnioskuję, że to twardziel. Wariant najbezpieczniejszy zakłada wykonanie kopii posektorowej (narzędzia -> kopiuj sektory...) i pracę na kopii.

  a/ - wariant być może szybszy - wybierasz partycje, sprawdzasz ich zawartość przez "otwórz wolumin", jeśli rozpoznajesz swoje dane, sprawdzasz, czy partycje na siebie nie nachodzą porównując ich sektory początkowe i końcowe i jeśli wszystko jest ok - wstawiasz przy pomocy przycisku "Wstaw" zapisując na wszelki wypadek dane wycofywania,
  b/ - możesz wrzucić na forum sektory 0-2048 i wszystkie, których numery widzisz na załączonym przez Ciebie zdjęciu, a wtedy jeśli nie ja, to któryś z kolegów Ci to przeanalizuje, być może poprawi albo podpowie, co dalej robić.
 • #3
  radoslawkitalakonto
  Level 4  
  Ok wybieram wariant a otworzyłem wolumin, rozpoznaje dane to Windows z podfolderami.

  Sprawdzic czy nie nachodza na siebie?, jak to sprawdzić?. Raz jak chciałem wczytać rozruch, miałem komunikat, że partycje nachodzą na siebie, wiec juz nie chce nic robić, żeby nie namiesza. Nie mam na tej partycji ważnych danych, wiec mogę zaryzykować. To się stało jak odpaliłem komputer z dysku przenosniego i jak wyłączyłem to się robiła aktualizacja, odpielem dysk i juz komp sie nie chcial odpalić.
  Dmde Partycja z Windowsem 10 zablokowana
 • #4
  kaleron

  HDD and data recovery specialist
  numer końcowego sektora wybranej partycji musi być mniejszy od początkowego kolejnej wybranej. Najprawdopodobniej powinieneś zacząć od sektora 2048 i potem po kolei za końcem jednej partycji wybieraj kolejną.
 • #5
  radoslawkitalakonto
  Level 4  
  Widzę ze partycja $Noname 01 jest partycja Fat32 i pierwszy sektor zaczyna się od 2048 do 206 847 coś tu już nie tak, ona nie powinna być partycja NTFS ? Prosze o pomoc, pokierowaniu mnie w tym programie bo zupełnie go nie znam .
 • #6
  WojtasJD
  VIP Meritorious for electroda.pl
  radoslawkitalakonto wrote:
  partycja $Noname 01 jest partycja Fat32 i pierwszy sektor zaczyna się od 2048 do 206 847 coś tu już nie tak, ona nie powinna być partycja NTFS ?
  Nie. To jest ESP (EFI System Partition).

  Wrzuć SMART dysku - gdybyś używał aktualnej wersji DMDE a nie archaizmów to byłby w w parametrach podczas wyboru urządzenia na ostatniej zakładce |Dodatkowe|
  Może być też CrystalDiskInfo.

  Diagnostycznie możesz uruchomić wiersz polecenia jako administrator i zobaczyć czy da radę np. wylistować dir E:\
 • #7
  radoslawkitalakonto
  Level 4  
  Tak można :


  Dmde Partycja z Windowsem 10 zablokowana

  Dmde Partycja z Windowsem 10 zablokowana


  Zastanawia mnie ten element w Partycji windows10.

  Windows10 partycja znajdz 500gb pierwszy sektor 975708160 coś żółtego

  i jakieś ,,?" niebieskie Guid? nieznany ?później mam znowu partycje $Noneme 03 żółte, może to usunąć? ta $Noneme ma podobna początkowa partycje ? co windows10
 • #8
  WojtasJD
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Nic nie usuwaj. Jest OK.
  Part. specjalne jak MSR czy Recovery (z dyskowym WinRE) DMDE pokazuje jako ? czyli nieznana a $NoName ... bo wolumin nie ma nadanej etykiety.

  Etykiety możesz nadać:
  DISPART> sel disk 0
  DISPART> sel part 1
  DISPART> assign letter=S
  DISPART> sel part 4
  DISPART> assign letter=R

  PPM w eksploratorze Win. na wol. S - i nadaj etykietę np. ESP
  PPM w eksploratorze Win. na wol. R - i nadaj etykietę np. WinRE

  Czyli tutaj masz problem z dostępem - nadaj sobie uprawnienia (PPM na E: itd.) albo w wierszu polecenia uruchomionym jako administrator explorer e: i powinieneś dostać się do danych.

  Co do problemu na pierwotnym komputerze to jakaś fotka z błędem by się przydała; przedtem stąd jeszcze możesz
  wkleić (wiersz polecenia jak zwykle uruch. jako adm.):
  bcdedit /enum all /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\EFI\Microsoft\Boot\BCD > %tmp%\w10.txt && notepad %tmp%\w10.txt

  (tylko nie rób już niewyraźnych fotek tylko wklej jako tekst)

  oraz co powie chkdsk w trybie tylko do odczytu: chkdsk E:
 • #9
  radoslawkitalakonto
  Level 4  
  Chyba poddam się, bo nic z tego nie rozumiem, te wszystkie skróty dla mnie sa trochę nie zrozumiale. Wpisałem to w wiersz poleceń cmd ale nic się nie zadzialo. Nie mogę nic zrobić zeby wklejać to przez komputer, musialbym dodawać normalnie sterowniki itp i wszystko instalowac, bo to Windows odpalony z dysku okrojony, od nowa sterowniki wifi itp, żeby wysyłać tu informacje. Chyba zrobię tego formata :/ Myślałem, ze to prostrzy temat typu wejdź w DMDM, odpal to i wczytaj lub coś załaduj. Zeczywiscie, nie ma uprawnien ta partycja, próbowałem dodać ale wyskakiwały jakieś błędy.

  Dmde Partycja z Windowsem 10 zablokowana
 • #10
  kaleron

  HDD and data recovery specialist
  Czy te dane są dla Ciebie ważne? I czy wybrane partycje po kliknięciu "otwórz wolumin" w DMDE otwierają się poprawnie ze strukturą logiczną i zawierają Twoje dane.
  radoslawkitalakonto wrote:
  Myślałem, ze to prostrzy temat typu wejdź w DMDM, odpal to i wczytaj lub coś załaduj.
  - gdyby tak było to i forum nie byłoby potrzebne i ja bym musiał poszukać sobie innej pracy.
 • #11
  radoslawkitalakonto
  Level 4  
  Nie są dla mnie tak wazne, to tylko Windows z ustawieniami, nie chce mi się tego ustawiać od początku i mam obawy teraz do uruchamiania systemow z windowsa z dysku USB. Nie sądziłem że to jest takie skomplikowane. Boje się teraz podpinac system Windows z dysku przez USB i jak uruchomie będę miał to samo a robiłem to ostatnio z 30 razy. Ukryła się główna partycja ssd wyłączyła się C i zmieniła literę z C na E nie wiem z jakiego powodu. Podejrzewam, ze to przez aktualizacje, ktora pierwszy raz zaczęła, miałem podpięty system na USB i go wyłączałem. Nie wiem czy to istotne ale zmie przed wyłączeniem zmieniłem nazwę partycji żeby mi się nie myliły dyskowej USB na $$$Windows, ale to nazwa i chyba nie miało to wpływu?. Chyba ze, zrobię kopie tej partycji tych danych programem DMDE do jakiegoś folderu na przenośnym dysku i skasuje ta partycje sformatuje i wrzucę jeszcze raz na nią,?


  Tak mogę wejść na pliki przez otwórz wolumin i głębiej w pliki.  Dmde Partycja z Windowsem 10 zablokowana

  Dmde Partycja z Windowsem 10 zablokowana

  Zastanawia mnie jak na początku wchodzę Parametry we/wy. Są błędy
  Dmde Partycja z Windowsem 10 zablokowana
 • #12
  kaleron

  HDD and data recovery specialist
  Jeśli to tylko Windows, kopiowanie plików nic nie da, a ponowna instalacja może być szybsza od próby naprawy.