Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uzupełnienie toneru w Samsung ML-1520.

04 Lis 2005 00:24 4045 12
  • Poziom 2  
    Witam:-)
    Posiadam drukarkę Samsung ML-1520 i nadszedł czas na uzupełnienie toneru;/ To jest moja pierwsza drukarka laserowa i w ogóle nie mam o tym pojęcia...Przeszukałem net żeby znaleźć jakąś instrukcje ilustrowaną w jaki sposób to zrobić ale jedyne co znalazłem to instrukcje do ML-1710p. Teraz przeszukałem całe to forum i też znalazłem tylko tą instrukcje. Czy tak samo uzupełnia sie toner w 1520 co w 1710p? Bo jeśli tak to może dam rade:-) A jeśli nie to może ktoś poratuje mnie instrukcją do mojego modelu drukarki....? Widziałem na allegro, że przy sprzedaży toneru dołączają taka instrukcje....Proszę o odpowiedź bo w ogóle sie na tym nie znam a nie chce sie zabierać za coś o czym nie mam pojęcia;/ Muszę najpierw wszystkiego się dowiedzieć a dopiero potem sie za to zabrać....Z góry dzięki:-)
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze instrukcja od 1710 wystarczy w zupelnosci bo kaseta jest ta sama.
    W kazdym razie jak juz uzupelnisz kasete to daj znac jak poszlo.

Powodzenia
  • Specjalista - kserokopiarki
    W tej kasecie o ile mnie pamięc nie zawodzi nie ma żednej filozofii i na dobrą sprawę wystarczy wyjąć korek i dosypać proszku (może być MINOLTA PP6/8/1250) i po kłopocie! Szczególnie przy pierwszym napełnieniu nic się nie dzieje.

C.
  • Poziom 2  
    Nom to prawda, ale czy przed dosypaniem toneru nie powinienem wyczyścic kasety? I chyba na tym polega cała filozofia:-) W sumie będę napełniał pierwszy raz toner, wiec nie wiem czy konieczne jest czyszczenie?
    Ale zawsze chyba lepiej wyczyścić, żeby jakość wydruku była lepsza...Jak tylko zakupie toner i się z tym uporam na pewno dam znać:-)
  • Poziom 12  
    Wyczyscic kasete zawsze warto.
    Rozne tonery moga miec rozny sklad (mino ze do tego samego urzadzenia) i gdy zmiesza sie nowy z resztkami starego mozna uzyskac rozne malo ciekawe efekty np szare tlo albo niedokladny wydruk itd...
    i tak bywa, kiedyś w Micie 1560 myszy obsikały bęben i było po nim, a w ricohu 4415 przegryzły kable od czujnika przepełnienia zużytego toneru. A co do toneru w Samsungu, to po drugim napełnieniu warto wyczyścic listwe dozujacą toner, bo zbiera się na niej nagar i nierówno uklada toner na rolce magnetycznej,
  • Poziom 16  
    Mam problem z regeneracja, czy moze byc jakis toner trefny, toner startowy, zrobil jakies 1000 z hakiem stron, i po zasypaniu tonera blado drukuje, Czy moze byc ze jakis toner jest trefny????
    a był już regenerowany? może wypadła ci blaszka kontaktora do listwy dozujacej po prawej stronie cartridge'a?
  • Poziom 16  
    nie byl, pierwsza regeneracja, a problem to blade kopie, chodzi o drucik ktory dotyka listwy, ktora zgarnia toner z walka magnetycznego, i walek magnetyczny??
    no i dobrze toner startowy robi 1000 stron i koniec jeżeli dosypiesz dobry toner od samsunga oczywiście przed tym dobrze wyczyścisz kasetę i rolkę ładujacą to nie powinno być problemu zrobiłem takich regeneracji pewnie kilkaset i nie miałem kłopotu. uznaje zasadę że kartridge bez wymiany bębna regeneruje 2 razy a potem złom albo wymiana bębna i rolki ładującej ale to juz jest malo opłacalne lepiej nowy itd
  • Poziom 16  
    i wszystko gra juz tyleze sa troche blade kopie, a toner wsypalem kompatybilny z samsung 1520, ale moze jest cos w tym tonerze. Dzieki za pomoc i podpowiedzi
  • Poziom 10  
    Witam
    Ile gram proszku trzeba wsypać do kasety Samsung ML 1520 startowej. W AGAWIE sš 3 rodzaje -70g, -145g i 155g i faktycznie tylko wchodzi 70g. Wczesniej czytałem w tym temacie że kaseta Samsung ML1520 i ML1710 sš identyczne co chyba jest nieprawdš bo kaseta startowa ML1520 niema zboku widocznego korka jak kaseta ML 1710. IA osobiscie niewidziałem kasety o pojemnosci 3 tyœ kopii ML1520 czy ona wtedy ma pojemnik na toner wiekszy?
    Pozdrawiam