Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz antenowy pulsująca dioda

xmichalxx3 14 Jan 2022 20:03 129 5
    xmichalxx3
    Level 2  
    Witam serdecznie.
    Mam problem z sygnałem telewizyjnym.
    TV to Xiaomi 55 4s
    Kupiłem antenę pokojową DVB-T2 W1E
    Przez tydzień wszystko działało bez zarzutu. Po tygodniu po włączeniu łapie wszystkie kanały ale po jakimś czasie np. 30 minut zaczyna przerywać i w końcu traci zasięg całkowicie na każdym kanale . W tym czasie (przerywania lub braku zasięgu) zaobserwowałem dziwnie zachowująca się diodę zasilacza. Dodam jeszcze że jeśli wyjmie się i włoży zasilacz z powrotem to obraz od razu jest i wszystko działa bez zająknięcia przez 5 minut... To jest moja druga antena z innym zasilaczem, pierwszą skręciłem sam problem był podobny, czasem jak się wyjęło zasilacz łapało więcej kanałów niż z zasilaczem ale myślałem, że coś połączyłem nie tak. W tej instalacji nie ma żadnych rozgałęziaczy czy innych przejściówek.
    Justyniunia
    Level 35  
    Wygląda na to, że zasilacz się wyłącza, dioda nie gaśnie całkiem, bo jest jeszcze energia zgromadzona w kondensatorze. Wskazuje to,, że antena nie obciąża nadmiernie zasilacza, czyli jest ok - wadliwy zasilacz (?)
    Nagrzewa się?

TV to nie moja dziedzina, ale znalazłam w menu jakiegoś LCD coś jak zasilanie anteny.
    Może masz to też i jeszcze włączone i zasilacz widzi napięcie z naprzeciwka?

Odepnij antenę od TV i zobacz czy zachowuje się tak samo.
    xmichalxx3
    Level 2  
    Zasilacz nagrzewa się myślę do 40 stopni, jest ciepły ale nic więcej.
    Chciałbym podać więcej informacji ale nie wiem co jest do końca istotne. Zastanawiam się czy w każdym TV na wyjściu antenowym delikatnie świeci się probówka?
    HD-VIDEO
    Level 42  
    Można zmierzyć prąd pobierany z zasilacza i porównać z prądem jaki dysponuje zasilacz.
    LeDy
    Level 43  
    Justyniunia wrote:
    Teoretycznie nie powinna, ale jest to częste zjawisko.
    Czasem potrafi kopnąć podczas odłączania kabla antenowego.

To jest normalne zjawisko wynikające z budowy przetwornic w TV i innych urządzeniach z przetwornicami.