Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-1010 Ręczny podajnik.

danio125 04 Lis 2005 08:16 1955 5
  • #1 04 Lis 2005 08:16
    danio125
    Poziom 9  

Witam!
    Jeszcze raz dziękuję bza pomoc w uruchomieniu drukarki.

Teraz zauważyłem drugi problem.
    Nie pobiera kartek z ręcznego podajnika, nawet nie rozpoznaje że jest tam papier (a powinno automatycznie).
    Wyczyściłem i sprawdziłem wszystkie czujniki i nic.
    Drukarki jeszcze ne podłączyłem do komputera ale i tak powinna pobierać kartki z ręcznego podajnika.

Jakies propozycje?

0 5
  • #2 04 Lis 2005 12:55
    Robson1
    Poziom 25  

Witam
    Proponuje abyś sprawdził mechanizm który odpowiada za pobieranie papieru(często kleją się sprzęgła) z podajnika włącznie z tym czy czujnik jest wpięty w płytę główną. Jak zdejmiesz obudowę to po prawej stronie drukarki masz cały napęd sprawdź czy wszystko dobrze się "zazembia" i czy wszystkie złączki są wpięte (ewentualnie je podociskaj).

Pozdrawiam

0
  • #3 05 Lis 2005 09:41
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

dokładnie tak jak napisał mój przedmówca brudza sie rolki i kleja sprzęgła

0
  • #4 05 Lis 2005 22:09
    forteca
    Specjalista KYOCERA

danio125 napisał:
    Witam!
    Jeszcze raz dziękuję bza pomoc w uruchomieniu drukarki.

Teraz zauważyłem drugi problem.
    Nie pobiera kartek z ręcznego podajnika, nawet nie rozpoznaje że jest tam papier (a powinno automatycznie).
    Wyczyściłem i sprawdziłem wszystkie czujniki i nic.
    Drukarki jeszcze ne podłączyłem do komputera ale i tak powinna pobierać kartki z ręcznego podajnika.

Jakies propozycje?

Zadne rolki...jesli bylaby to rolka...to drukarka chcialaby pociagnac papier!

Zadne sprzeglo...ani razu nie spotkalem zaklejonego :?: sprzegla....a robilem juz setki drukarek.

Twoj problem lezy w ustawieniu drukarki...musisz ja podlaczyc do kompa i w sterowniku dokladnie zapoznac sie z opcjami....chodzi mi o tzw"fersta" ....czyli skad drukarka ma pobrac piersza kartka....a nastepnie w przypadku kiedy nie ma tej pierwszej skad ma pobierac nastepne.

Wczoraj sie z tym bawilem w firmie :)...w szufladzie "zrobilem" brak kartek...wlozylem kartke do podajnika recznego...i poscilem test z drukarki....bez problemu pobrala z podajnika recznego.

I zawsze bedzie sygnalizowac brak kartek....poniewaz jest to sygnalizacja braku kartek w szufladzie :) ...nawet podczas testu opisanego wyzej....caly czas sygnalizowala brak kartek....a mimo to wydrukowala z podajnika recznego.

A moze kolego nie otworzyl dokladnie podajnika?...podajnik reczny otwierasz do momentu kiedy uslyszysz "klik"...a nie zeby tylko go otworzyc :)

Pozdrawiam

0
  • #5 05 Lis 2005 22:58
    tomi_n
    Poziom 15  

Popieram wskazówki kolegi FORTECA !
    W większości przypadków winne są ustawienia.
    Ja zawsze w takim przypadku instaluję i przestawiam albo fleszuję na dobrą i sprawdzoną pamięć gdy nie ma czasu :)

0
  • #6 08 Lis 2005 00:08
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

To że kleją się sprzęgła to fakt, sam miałem z tym parę przypadków, oczywiście jeśli maszyna nawet nie wie że ma papier, to nie jest za to wininien system podawania papieru (rolki sprzęgła), ale o tym że nie wie że ma papier nikt nie napisał na początku, a co do brudnych rolek to przecież na początku produkcji stosowano zwykłe rolki a teraz stosuje sie mniej podatne na zabrudzenia rolki karbowane, i zrobiono to właśnie z uwagi na kłopoty z brudzeniem

0
  Szukaj w 5mln produktów