Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Koparka kołowa Mecalac 12 MTX - wymiana węża przy kolumnie obrotu

Henryk Motyka 14 Jan 2022 23:02 183 13
    Henryk Motyka
    Level 3  
    Witam, jak wymienia się wąż hydrauliczny przy kolumnie obrotu Mecalac 12 MXT?
    MarcinRKl
    Level 20  
    Witam, trzeba odkręcić stary potem przykręcić nowy, ot cała filozofia :) .
    Jarzabek666
    Level 35  
    No pewnie ma dylemat bo czasami zależy czy od góry czy dołu to trzeba odkręcić większość zanim dojdzie się do odpowiedniego.
    MarcinRKl
    Level 20  
    No tego to już nie bardzo rozumiem, masz do wymiana przewód i nie wiesz który?, może ten co przecieka :) ,a poważnie opisz proszę dokładnie w czy jest problem.
    Henryk Motyka
    Level 3  
    Dziękują za ,, inteligentne odpowiedzi,, już wymieniłem bez łaskawych Waszych odpowiedzi szkoda waszego czasu było na pisanie głupich komentarzy . Chodziło mi o podpowiedź czy od dołu czy od góry . Odkręciłem wał napędowy i doszedłem ,, o dziwo ,, wymieniłem też wąż pęknięty , pierwszy od góry . MARCIN RKI z Lipna pozdrawiam i pomódl się może kiedyś zobaczysz Mecalaka . Ale mimo wszystko pozdrawiam i życzę dużo zdrówka .
    Jarzabek666
    Level 35  
    Pierwszy od góry to jest od siłownika obrotów silnika (inaczej gaz). Pewnie kolega nie widział obrotnicy w Mecalac francuzi zjeba... tego już nie mogli więcej.
    MarcinRKl
    Level 20  
    Dziękuję za pozdrowienia i wzajemnie dużo zdrowia.
    Koparki widziałem jak jeszcze pracowałem na budowach, tylko że koparka mnie nie kręci, lubię naprawiać różne rzeczy.
    Jeśli chodzi o wąż czy od góry czy dół to myślę, że jedyna różnica to taka, że jak odkręcić od dołu łatwiej podstawić coś do zalania oleju, bo chyba nie jest tak, że jak odkęce ze złej strony to coś uszkodzę, jeśli się mylę to chętnie się czegoś nowego nauczę.
    irekw
    Level 18  
    MarcinRKl wrote:
    Koparki widziałem jak jeszcze pracowałem na budowach,

Jako ciekwostka to ta maszyna nie zalicza się do grupy koparek.
    Jarzabek666
    Level 35  
    irekw wrote:
    MarcinRKl wrote:
    Koparki widziałem jak jeszcze pracowałem na budowach,

Jako ciekwostka to ta maszyna nie zalicza się do grupy koparek.

Tak, a jako ciekawostka to nawet tego nikt nie wie do czego ten sprzęt zaliczyć, nawet "IMBiGS"
    irekw
    Level 18  
    Jarzabek666 wrote:
    nawet tego nikt nie wie do czego ten sprzęt zaliczyć, nawet "IMBiGS"

Jak się pojawiły to były koparkami następnie WNO a teraz przejął to UDT. Operator z uprawnieniami IMBiGSu nie może na tym pracować.
    Jarzabek666
    Level 35  
    Nie do końca prawda Mecalac Polska twierdzi że jak założona jest łyżka do kopania zgodnie z obowiązującym prawem "wg. załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. (Dz. U. Nr 118, poz. 1263)." staje się koparka.

I nie ma co pisać bo w tej kwestii polskie prawo jest jak durszlak. A większość sprzętu to praktycznie samowolka.
    irekw
    Level 18  
    Jarzabek666 wrote:
    do rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. (Dz. U. Nr 118, poz. 1263)."

Teraz obowiązuje Dz.U.z 27.08.2020 poz.1461 zał.1
    Jarzabek666
    Level 35  
    Nic nie szkodzi nic się nie zmieniło ... Ja ci powiedziałem prawo jest tak dziurawe akurat w tym że można gdybać i gdybać bez sensu...

Główny powód to taki ze DTR nie określa dokładnie tylko jest ze to sprzęt budowlany...
    MarcinRKl
    Level 20  
    Hehe, trochę się uśmiechem, te socjalistyczne przepisy czego się nie dotkną to spi...., teraz możesz z takim uprawnieniami prowadzi, ale o tu zrobiliśmy poprawki i już nie możesz, bo my wiem lepiej że nie potrafisz prowadzić tego pojazdu i to nic że wcześniej prowadziłeś ten pojazd od kilku lat.