Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech Z-680 reaktywacja - uruchomienie kultowych głośników

GregorPL007 15 Jan 2022 02:34 126 7
    GregorPL007
    Level 2  
    Witam serdecznie, w piwnicy od kilku lat leży zestaw wyżej wymienionych głośników i chciałbym go jakoś uruchomić. Problem w tym że subwoofer te kilka ładnych lat temu się spalił i to dosłownie, płyta zaczęła się palić żywym ogniem w związku z czym subwoofera brak. Niestety ciężko znaleźć używany do tego modelu i tutaj pytanie, czy można go jakoś zastąpić? Głośniki chciałbym podłączyć pod tv, obecnie używam soundbara 320W, ale jednak to nie to samo co prawdziwe 5.1
    karolark
    Level 42  
    Tylko ze to kultowe tylko, jakość takich 5.1 jest marna.
    karter
    Level 18  
    Z tego opisu wynika, że mają DD 5.1 i wejście optyczne i inne. https://twojepc.pl/artykuly.php?id=trzy_zestawy_audio Problem w tym, czy da się je naprawić. Przeważnie w obudowie suba są wzmacniacze, zasilacz i co tam jeszcze. Rozebrać sub, zrobić zdjęcia, zamieścić. Opierając się na doświadczeniu, wątpię czy się da coś zrobić, ale jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz.
    helmud7543
    Level 43  
    GregorPL007 wrote:
    Witam serdecznie, w piwnicy od kilku lat leży zestaw wyżej wymienionych głośników i chciałbym go jakoś uruchomić. Problem w tym że subwoofer te kilka ładnych lat temu się spalił i to dosłownie, płyta zaczęła się palić żywym ogniem w związku z czym subwoofera brak. Niestety ciężko znaleźć używany do tego modelu i tutaj pytanie, czy można go jakoś zastąpić? Głośniki chciałbym podłączyć pod tv, obecnie używam soundbara 320W, ale jednak to nie to samo co prawdziwe 5.1

Nie można. Albo naprawa (z pełną diagnostyką bo nie wiemy co padło i czy np moduł sterujący nie jest też uszkodzony) albo olać całą elektronikę i na żywca podłączyć głośniki pod inny wzmacniacz 5.1. Tylko że do tego trzeba by w miarę rozbudowany korektor graficzny i trochę dziubdziania z ustawieniami, bo mała szansa, że takie firmowe głośniki zagrają ładnie z innym wzmacniaczem przy płaskim ustawieniu dźwięku czy tam prostej regulacji bas sopran.
    karolark wrote:

Przepraszam, nie lubię czepialstwa ale czy ten konkretnie zestaw jest marnej jakości? Pytam, bo wiem jak grają i co potrafią zestawy Logitech z tej generacji. Nawet słabsze 2.1. Nie chodzi mi o to, że przeczytałem o jakiejś kultowosci. Słyszałem jak grają. I jeśli z 680 gra choć porownywalnie do pozostałych podobnych "zetek" z tej generacji (chyba że to faktycznie jakaś czarna owca logitecha, wadliwa seria czy coś o czym nie wiem) to pisanie o marnej jakości to trochę taki trolling... Podaj lepszy sprzęt o podobnych mozliwosciach w tej cenie.
    karolark
    Level 42  
    To nie czepialstwo, na tle innych komputerowych są dobre ale co kto lubi.
    Dalej to są popierdulki - zwłaszcza satelity.
    Troling?
    W tej cenie a co to za bezsens?
    Są dobre w swojej klasie reszta jak wyzej
    Tez mam logitechy przy kompie ale to tylko przy nim.
    K3
    Level 24  
    karolark wrote:

Akurat te Z-680 jak i kolejne Z-5500 pod względem jakości dźwięku były naprawdę bardzo dobre, szczególnie patrząc na budżet i zastosowanie.

Miałem Z-5500, mam teraz zestaw 5.1 droższy jakieś 10x, owszem różnica jest.
    Ale nie będzie to nawet 2x lepiej, określiłbym to raczej jako 1,5x...

Zawsze można kupić jakiś starszy używany wzmacniacz "w dobrym stanie", jakieś "polecane" głośniki (nie katowane). W takim Z-5500 było to w jednym kompaktowym zestawie, gotowym do podłączenia do TV lub odtwarzacza DVD.

Dodano po 6 [minuty]:

helmud7543 wrote:
    Przepraszam, nie lubię czepialstwa ale czy ten konkretnie zestaw jest marnej jakości? Pytam, bo wiem jak grają i co potrafią zestawy Logitech z tej generacji. Nawet słabsze 2.1. Nie chodzi mi o to, że przeczytałem o jakiejś kultowosci. Słyszałem jak grają. I jeśli z 680 gra choć porownywalnie do pozostałych podobnych "zetek" z tej generacji (chyba że to faktycznie jakaś czarna owca logitecha, wadliwa seria czy coś o czym nie wiem) to pisanie o marnej jakości to trochę taki trolling... Podaj lepszy sprzęt o podobnych mozliwosciach w tej cenie.

Dokładnie. Bardzo dobry współczynnik "value for money", przewyższający jakością dźwięku zestawy kina domowego wielu producentów (w podobnej a nawet wyższej cenie).
    Dopiero osobne zestawy "amplituner + głośniki" odskakują jakością (i ceną), na dodatek nie każdy potrzebuje i nie każdy ma na nie miejsce...
    helmud7543
    Level 43  
    karolark wrote:
    To nie czepialstwo, na tle innych komputerowych są dobre ale co kto lubi.
    Dalej to są popierdulki - zwłaszcza satelity.
    Troling?
    W tej cenie a co to za bezsens?
    Są dobre w swojej klasie reszta jak wyzej
    Tez mam logitechy przy kompie ale to tylko przy nim.

W takim razie rozumiem. Mnie chodziło o to czy są dobre w swojej (a jak pisałem, kilka innych podobnych zestawów Logitech jest). Dodam, że w cenie używanych (500 do 600 zł) też można wychaczyc lepszy sprzęt - ale jak piszesz, co kto lubi. Mnie np pasuje dźwięk starych zestawów Panasonic SA-AK 25/27/28 albo jeszcze lepiej bardziej wypaśne 45/47/48. Jeszcze odpowiednio ustawiony korektor i dźwięk jest bardzo przyjemny. A dla wielu tutaj ta seria jest be. Lampy i sprzęt za 20 000 zł czy więcej - słyszałem ale nie będę tego porównywał bo nie ma sensu. I tak mnie nie stać a gdyby było to i tak pewnie kupiłbym za to coś innego.
    GregorPL007
    Level 2  
    20 lat temu te głośniki to było coś, a i pieniądze miały inna wartość więc 2,5k też wydawało się sporo. Dla mnie zawsze będą kultowe , może przez sentyment a może przez całkiem fajny dźwięk ( pamiętam że podczas scen walki w filmie gladiator dźwięk robił wrażenie). Jak ich ponownie nie usłyszę to się nie dowiem. Subwoofera fizycznie już nie mam, zaginął gdzieś przy przeprowadzce. W takim razie będę polował na jakiś używany i pytanie czy musi to być sub od tego konkretnego modelu czy może zadziała od np właśnie z5500?