Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica ZIM 646 E - pobiera wodę i nie startuje aż przelewa wyskakuje błąd E4

PiotrekLisek 15 Jan 2022 20:41 318 4
    PiotrekLisek
    Level 2  
    Witam,
    Mam problem ze zmywarką Amica ZIM 646 e, pobiera wodę i nie startuje, woda się przelewa, ale nie wiem którędy i wyskakuje błąd E4. Zmywarka była sprawna, ustawiona była na opóźnienie startu, ale w momencie uruchomienia nie było wody w sieci przez awarię. Wodę po wytarciu czujnika od zalania wypompowuje, po uruchomieniu programu pobiera, ale nie wie kiedy skończyć. Nie mam pomysłu jak ją naprawić, a Pan z serwisu powiedział 600 zł będzie działać. Proszę pomóżcie.
    Jakubserwis
    Level 24  
    Ja bym sprawdził czujnik/hydrostat bo może jakiś syf z rur się przedostał.
    No i sam wąż Aqua-stop czy się nie zawiesza w pozycji otwartej.
    To ciężki temat dla osoby z niewielką wiedzą o zmywarkach.
    Proponuję wezwać serwis lub krok po kroku dojdziemy do miejsca awarii on line.

Dodano po 3 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3123126.html
    PiotrekLisek
    Level 2  
    Hydrostat to takie okrągłe "coś" z trzema wyprowadzeniami i wężykiem na podciśnienie z aparatu myjącego? To jak dmuchnie się w ten wężyk to załącza się pompa spustowa wody. Nie wiem jak sprawdzić zawór Agua stop, ale jak zakręciłem zawór od wody po pobraniu wody po jakiś 20 sekundach to wyskoczył błąd E1.
    Jakubserwis
    Level 24  
    Wyciągnij rurkę z tego "okrągłego coś" i wypłucz rurkę pod ciśnieniem np. strzykawki 100 ml z wodą. I zobacz czy pod filtrem zmywarki nie wypłynie jakiś syf.

Dodano po 12 [minuty]:

E1 - brak dopływu.
    E4 - nieprawidłowy stan wody.
    To dwa różne błędy, więc nie zakręcaj dopływu tylko sprawdź drożność wężyka od strony hydrostatu do dolnej misy zmywarki.
    PiotrekLisek
    Level 2  
    Przedmuchałem to sprężonym powietrzem, a wężyk jest jak nowy. Jak dmuchnę ustami w to okrągłe urządzenie, czyli hydrostat, to słychać jak coś pyka, tak jakby przekaźnik, a na włączonej zmywarce podczas pobierania wody jak dmuchnę to załącza się pompa wody brudnej i wypompowuje wodę. Cały aparat myjący wyczyściłem i założyłem nowe uszczelki.