Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z grą.Minecraft by zyczu

wituś864 16 Jan 2022 19:27 1314 11
    wituś864
    Level 5  
    wiem że to forum bardziej informatyczne i nie dotyczy gier ale może znajdzie się ktoś kto mi pomoże. Otóż gdy odpalam minecraft by zyczu to jest wciąż trwa aktualizacja. Próbowałem wielu sposobów jak poradniki z yt, usunięcie i zainstalowanie na nowo ale to nic nie pomogło. Na innym komputerze nie ma tego problemu. Nwm co może być ni tak ;/.
    9am1do2
    Level 17  
    Tylko oryginalny minecraft. :>
    zeekano
    Level 11  
    Zyczu ma ułatwiać tworzenie własnych modów i modpacków...

Problem po stronie Zyczu jest - jego launcher chce z serwera plik "http://l7.minecraft.zyczu.pl/files.xml.new", który nie istnieje i dlatego laucher się zacina.
    Po przekierowaniu zapytania (przez lokalne proxy Fiddler) do pliku "http://l7.minecraft.zyczu.pl/files.xml" odpaliło mię się bez problemu.

Możesz zgłosić im problem.
    wituś864
    Level 5  
    to nie to tam jest już te coś znaczy ta cała komenda była tam i zmiana tego nic nie dała to coś innego.I dalej jest taki coś
    zeekano
    Level 11  
    wituś864 wrote:
    to nie to (...)I dalej jest taki coś

Masz prawo mieć inne zdanie, jednak pokazujesz dokładnie to samo, czym mnie przywitał wczoraj launcher "by zyczu" przy moim pierwszym drugim* go uruchomieniu w życiu. Więc symptomy się zgadzają.
    *) Za pierwszym razem nawet tam nie doszedł, bo domyślnie w systemie mam zbyt nową Javę na MC 1.12.

wituś864 wrote:
    ta cała komenda była

Eeee - nie pisałem o żadnych komendach? Co masz na myśli.

PS: Weź, proszę, składaj jakoś swoje zdania z większą starannością. Na prawdę trudno ciebie zrozumieć.
    wituś864
    Level 5  
    Powiedz mi krok po kroku co zrobić aby to naprawić
    zeekano
    Level 11  
    wituś864 wrote:
    Powiedz mi krok po kroku co zrobić aby to naprawić

Przypominam:
    zeekano wrote:
    Problem po stronie Zyczu jest - jego launcher chce z serwera plik "http://l7.minecraft.zyczu.pl/files.xml.new", który nie istnieje i dlatego laucher się zacina.

Żeby to na prawdę naprawić to należałoby:
    * wejść na stronę lauchera
    * zjechać na dół, kliknąć "Kontakt"
    * napisać emaila do twórcy i z opisem problemu.
    Jeżeli zawrzesz tam co znalazłem, bardzo mu pomożesz:
    zeekano wrote:

Warto też dodać, że tak się dzieje przy instalacji od zera, na świeżym kompie.
    * Poczekać aż naprawią. Dla nich sprawa będzie banalna, a i wiele osób na pewno się z tym boryka.
    wituś864
    Level 5  
    NIE ODPISUJĘ
    zeekano
    Level 11  
    Dobra, spróbuję:

Potrzebujesz zainstalować pewien program, zlokalizować folder z laucherem, stworzyć nowy skrypt uruchamiający lauchera z zadanymi opcjami, zmienić jego rozszerzenie na ".cmd".

Instalujesz Telerik Fiddler Classic - to jest proxy, które chodzi na twoim komputerze i pozwala w locie zmieniać zapytania o zasoby z internetu. Jeżeli w czasie instalacji zapyta się o instalację filtru PCAP - zaakceptuj.
    Po uruchomieniu zapyta się o jakieś obejście AppContainer Windowsa 10 - nie jest to potrzebne, więc możesz zignorować.

Zostaw na razie Fiddlera. Przechodzimy do zabawy z launcherem.
    Musimy uruchomić go w taki sposób, by załapał połączenie przez Fiddlera. Niestety, laucher ten choruje na przypadłość ignorowania systemowych ustawień proxy (Fiddler jest serwerem proxy właśnie) ORAZ ignorowania ustawień zapodanych mu przez odpalenie samego jar-a z laucherem. Dlatego trzeba:
    W folderze gdzie leży laucher (plik zyczu-mc.jar) stworzyć nowy plik o nazwie, dajmy na to, "zyczuProxy.cmd". Ikonka tego typu to białe okienko z dwoma trybami w środku - jeżeli masz inną ikonę, to pokaż rozszerzenia w Windows i wtedy zmień nazwę pliku jeszcze raz.
    Klikamy wtedy na niego prawym i wybieramy Edytuj.
    W pliku wpisujemy
    Code:
    javaw -Xms512m -Xmx1024m -DproxyHost=127.0.0.1 -DproxyPort=8888 -classpath /<ścieżka_do_zyczu-mc.jar> net.minecraft.LauncherFrame

Uwaga: zamienić <ścieżka_do> na pełną ścieżkę do pliku ze slashami zamiast backslashów ('\'->'/', oraz / na początku, oraz \ przed każdą spacją). Czyli: Jeżeli twój laucher znajduje się w C:\gry\minecraft\zyczu-mc.jar, to plik będzie wyglądał tak:
    Code:
    javaw -Xms512m -Xmx1024m -DproxyHost=127.0.0.1 -DproxyPort=8888 -classpath /C:/gry/minecraft/zyczu-mc.jar net.minecraft.LauncherFrame

Uruchamiasz ten stworzony plik. Powinieneś zobaczyć w Fiddlerze jak pojawiają się nowe wpisy. Uwagę zwraca ten na czerwono:
    404 HTTP l7.minecraft.zyczu.pl /files/xml.new
    Oto nasz winowajca: laucher chce z serwera plik, którego tam nie ma. Na szczęście jest inny.
    Klikamy go i przechodzimy do zakładki po prawej stronie o nazwie AutoResponder i zaznaczamy Enable rules oraz Unmatched request passthrough.
    W ramce Rule Editor powinna być już wartość EXACT:http://l7.minecraft.zyczu.pl/files.xml.new - bo wybrana była ta czerwona linia po lewej.
    W puste pole pod spotem wpisujemy http://l7.minecraft.zyczu.pl/files.xml - usuwamy tylko ".new". Potem "Save".
    Końcowy efekt powinien wyglądać tak: Problem z grą.Minecraft by zyczu

Zamykamy okno launchera, odpalamy jeszcze raz z naszego pliku i pozwalamy mu dociągnąć pliki. W Fiddlerze będzie to tak wyglądać:

Po tej operacji można launchera i Fiddlera zamknąć, i uruchamiać już lauchera normalnie.

Potencjalnie będzie trzeba tak robić za każdym razem gdy pliki lauchera zostaną zaktualizowane będzie chciał je sobie dociągnąć (a twórca nie naprawi adresów), więc dopóki nie będzie aktualizacji, zabawa z Fiddlerem nie powinna być potrzebna.
    Stąd też ta niespodzianka: na jednym z komputerów pewnie jest starsza wersja.

Uwaga: Nie uruchamiałem samego MC. Poprzestałem na odpaleniu lauchera.
    Maciek3301
    Level 1  
    Witam, pozwolę sobie dołączyć się do tematu.
    Powyższy sposób działa, launcher uruchamia się, lecz praktycznie żadna wersja gry na nim nie działa. Z tych, które przetestowałem zadziałał tylko aether na 1.15.1. Przy innych pojawia się "Straszny błąd!". Próbowałem poradzić sobie z tym stosując się do poradników każących usuwać plik .minecraft itp, ale żaden z tych sposobów nie działa. Własne paczki modów również nie działają. Niektóre metody sugerują również aktualizację lub pobranie innej wersji javy. Czy ktoś wie jaki może być powód tego błędu, lub zna jakiś sposób aby to naprawić?
    zeekano
    Level 11  
    No niestaty - wygląda, że twórca przestał się tematem zajmować i zbyt stare są odniesienia do plików z modami.
    Standardowe wersje można odpalić, ale o paczkach modów można zapomnieć i przenieść się na coś innego.