Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Sterowanie roletami aluprof przez WIFI

sokaro 16 Jan 2022 20:10 1407 3
 • #1
  sokaro
  Level 7  
  Witam,
  proszę o pomoc w ustaleniu optymalnego rozwiązania w kwestii sterowania roletami zewnętrznymi z napędem aluprof za pomocą wifi.

  Stan obecny:
  - w domu mam 14 rolet z napędami aluprof
  - rolety są sterowane dwojako:
  - włącznikami dzwonkowymi, przewodowo
  - radiowo z wykorzystaniem 15-kanałowego pilota aluprof DC313; rolety pogrupowane tak, że mam możliwość zamknięcia
  wszystkich za pomocą jednego przycisku na pilocie; pilot pracuje na częstotliwości 433 MHz

  Stan docelowy:
  - szukam sterownika WIFI, który mógłbym dokupić tak, aby za pomocą wifi można było zasterować sygnał radiowy do rolet (wiem, że można kupić sterowniki do każdej rolet osobno - do puszki z włącznikami dzwonkowymi - ale chcę uniknąć zakupu 13 osobnych sterowników
  - sterownik z możliwością współpracy z oprogramowaniem SUPLA
 • #2
  mechanic8
  Level 11  
  Jeśli szukasz takiego zwykłego, taniego sterownika rolet po wi-fi z obsługą oprogramowania SUPLA to znajdziesz sprzęt ZAMEL na Leroy Merlin.
  Natomiast jeśli szukasz czegoś już bardziej zaawansowanego pod BMS, aby zarządzać całą lub częścią instalacji występującej na obiekcie (żeby móc sobie podłączyć np. czujniki temperatury, alarm, monitoring, włączniki światła itp.) to polecam wtedy rozejrzeć się za przemysłowym konwerterem, tylko wtedy określić bramkę.
 • #3
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Żeby nie robić doktoratu z automatyki budynków (i zapodawać sprzęta w cenie z trzema zerami w górę) chyba pozostaje ci jednak dorzucić pojedyńcze sterownik (Zamela albo inne Wifi) na każda roletę.
  Gotowe bramki WiFi->RF nadają w 99% kodem stałym, a twoj Aluprof to zmienny więc raczej jednopudełkowe gotowce odpadają.
  Masz inne wyjście mocno druciarskie - są sterowniki Supli 10 kanałowe (do lampek co prawda , ale można użyć i do innych szpej -czyli trzeba takie 2) - i wysterowywać nim pojedyńcze piloty zgodne z twoim Aluprof (czyli chyba i Portos/Jooda ale to do sprawdzenia..) - dopuszkowe lub naścienne piloty zamienniki m.in Proximy - ale ich dalej trzeba 13.
 • #4
  sokaro
  Level 7  
  Nie znalazłem rozwiązania.