Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nvidia przejmuje firmę Bright Computing

ghost666 17 Jan 2022 10:03 411 0
Computer Controls
 • Nvidia przejmuje firmę Bright Computing
  Ponieważ "hiperskalowcy" łączą obecnie klastry superkomputerowe w celu obsługi sztucznej inteligencji i innych zaawansowanych obciążeń automatyzacji, w niespotykanej dotąd skali, dostawcy infrastruktury szukają lepszych sposobów zarządzania klastrami komputerów o wielkiej wydajności - zbiorami serwerów połączonych za pośrednictwem szybkich sieci.

  Podczas gdy proces zakupu firmy ARM, dostawcy projektów rdzeni chipów, pozostaje w martwym punkcie, lider rynku GPU, firma Nvidia, zdołał w zeszłym tygodniu dokonać oddzielnego, choć mniej efektownego przejęcia, ogłaszając umowę zakupu ze specjalistą od oprogramowania dla systemów klastrów, firmą Bright Computing. Zapytani o sczegóły transakcji przedstawiciele firmy Nvidia powiedzieli, że ​​szczegóły transakcji nie zostaną ujawnione.

  Firma Bright Computing, z siedzibą w Amsterdamie, została wydzielona z większej spółki - integratora systemu Linux ClusterVision - w 2009 roku. Jej oprogramowanie służy do udostępniania i zarządzania klastrami kontenerowymi i obsługi Kubernetes wraz z chmurami prywatnymi, w tym tymi działającymi w centrach danych na platformie przetwarzania w chmurze OpenStack.

  Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidii, promował przejęcie Bright Computing jako sposób na umożliwienie tego, co Huang nazywa "era przemysłowego HPC", w której klastry HPC skalują się w celu obsługi obciążeń AI, które dominują w centrach danych przedsiębiorstw. Przejęcie to ilustruje również, w jaki sposób obliczenia o wysokiej wydajności zmieniają się z laboratoriów badawczych do korporacyjnych centrów danych i aplikacji, takich jak np. automatyzacja fabryk. W tym celu firma Bright Computing zintegrowała swoje oprogramowanie do zarządzania klastrami z układami graficznymi Nvidii i połączeniami GPU wraz z interfejsem API CUDA, a ostatnio również z platformą DGX firmy Nvidia. DGX ma na celu szkolenie algorytmów AI, wnioskowanie i analizę danych wraz ze wsparciem infrastruktury.

  Dla Nvidii przejęcie Bright Computing "wypełnia ważną niszę: zarządzanie klastrami", powiedział Karl Freund, analityk branżowy w Cambrian-AI.

  Bright Computing promuje swoje oprogramowanie jako automatyzujące zarządzanie klastrami HPC składającymi się nawet z tysięcy serwerów bare-metal działających w centrach danych, chmurach publicznych i hybrydowych oraz, w coraz większym stopniu, na obrzeżach sieci. Wraz z procesorami graficznymi Nvidia oprogramowanie do zarządzania klastrami obsługuje procesory x86 wraz z koordynatorem kontenerów Kubernetes.

  Menedżer klastrów dla Linuxa obsługuje również procesory ARM, uzupełniając ofertę Nvidii dla tych układów, co jest szczególnie istotne, gdyż ta architektura zyskuje na popularności w projektach serwerów centrów danych, jak donoszą przedstawiciele śledzenia branży.

  Lista około 700 klientów Bright Computing obejmuje Boeinga, Johns Hopkins University i Siemens. Inny klient, NASA Jet Propulsion Laboratory, wykorzystuje omawianego menedżera klastra do obliczenia poprawek trajektorii i współrzędnych lądowania dla łazika marsjańskiego Perseverance.

  Źródło: https://www.eetimes.com/nvidia-acquires-bright-computing/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11013 posts with rating 9359, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls