Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak sterować dachem zdalnie przy użyciu pilota? Problem z podłączeniem.

wuprodukcja 17 Jan 2022 16:47 231 3
    wuprodukcja
    Level 2  
    Witam mam elektryczny faltdach w swoim maluszku chciałem zrobić sterowanie zdalne z pilota lecz po paru kombinacjach z kabelkami się poddałem podłączony pod kabelki jest guzik na zdjęciu opisane jest jak idą kable Jak sterować dachem zdalnie przy użyciu pilota? Problem z podłączeniem.

A sterownik mam taki Jak sterować dachem zdalnie przy użyciu pilota? Problem z podłączeniem.

Jak to ugryźć Panowie żeby dach się otwierał i zamykał?
    Z Góry dziękuję
    Adam-T
    Level 39  
    wuprodukcja wrote:
    A sterownik mam taki

A coś więcej o nim - tym, opis, instrukcja...

Z tego co przestawiłeś...
    Przewód A silnika podłączasz do NO 1-go przekaźnika, przewód B silnika podłączasz do NO 2-go przekaźnika, przewód plus (+) podłączasz do COM 1-go przekaźnika, przewód minus (-) podłączasz do COM 2-go przekaźnika. Teraz dajesz mostek (kawałek przewodu) między NO 1-go przekaźnika a NO 3-go przekaźnika, mostek między NO 2-go przekaźnika a NO 4-go przekaźnika, mostek między COM 1-go przekaźnika a COM 4-go przekaźnika, mostek między COM 2-go przekaźnika a COM 3-go przekaźnika. Działanie: załączenie 1-go i 2-go (jednocześnie) otworzy (bądź zamknie) dach a załączenie 3-go i 4-go przekaźnika zamknie (bądź otworzy) dach. Jest tylko mały problem po całkowitym zamknięciu lub otwarciu dachu przekaźniki muszą zastać wyłączone a nie wiem czy ten Twój sterownik ma taką funkcję.
    wuprodukcja
    Level 2  
    ZDALNE STEROWANIE 4 KANAŁY - SUPERHETERODYNA taka nazwa sterownika instrukcje niestety gdzieś zapodzialem ale tak to wygląda
    Jak sterować dachem zdalnie przy użyciu pilota? Problem z podłączeniem.

Dodano po 4 [minuty]:

@adamt2 dzięki jutro spróbuję tak jak napisałeś zobaczymy czy zadziała 🙂🙂
    Adam-T
    Level 39  
    wuprodukcja wrote:
    tak to wygląda

To już widać było na poprzednim zdjęciu. Jak podłączyć napisałem wcześniej. Dodam, że ten układ (podłączenie) ma jeszcze jedną wadę - załączenie jednocześnie przekaźnika 1-go i 3-go albo 2-go i 4-go spowoduje zwarcie plusa z minusem.

wuprodukcja wrote:
    @adamt2

Ciekawe🤔🤔🤔 (wiem nie Twoja wina).