Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Trafic 2 - Wiązka multimediów/nawigacji

Mihó 18 Jan 2022 08:32 273 11
    Mihó
    Level 27  
    Witajcie, znalazłem podobny temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3562345.html
    Miałem u siebie radio, wyświetlacz, ale bez nawigacji. Dokupiłem TomTom, kontroler multimediów razem z całą wiązką, ale niestety nie mam czarnej wtyczki za nawiewami. Czy ktoś z Was dysponuje może schematem takiej instalacji ?
    pp_pablo
    Level 25  
    Bo za panelem nawiewów powinieneś mieś białą wtyczkę.

Mihó
    Level 27  
    Taką białą mam, ale w temacie, który przytoczyłem jest mowa o czarnej i takiej nie mam
    pp_pablo
    Level 25  
    To dobrze że masz. Pisałeś że kupiłeś urządzenie z całą wiązką wystarczyło spróbować spiąć lub dokładnie przeczytać post nr 10 z przytoczonego przez Ciebie linku.

Dodano po 1 [minuty]:

Przewody i stopkę anteny też masz? Są inne niż w zwykłym radiu.
    Najwięcej problemu jest z przeciągnięciem kabli antenowych między słupkiem a wyświetlaczem nawigacji.
    Mihó
    Level 27  
    pp_pablo wrote:
    To dobrze że masz. Pisałeś że kupiłeś urządzenie z całą wiązką wystarczyło spróbować spiąć lub dokładnie przeczytać post nr 10 z przytoczonego przez Ciebie linku.

Czytałem dokładnie i porównałem z moją wiązką, która zaczyna się od czarnej wtyczki pokazanej na foto, a dalej - wtyczka do nawigacji, wtyczka do mikrofonu, wtyczka do aux, wtyczka ISO C do radia, wtyczka do kontrolera multimediów. Brakuje mi jeszcze jednej wiązki jak rozumiem - która łączy białą wtyczkę z radiem i wyprowadza czarną. Prawda ?
    pp_pablo
    Level 25  
    Czy Ty masz Carminat Tomtom taki jak na zdjęciu?

Możesz wstawić zdięcie swojej wiązki?. Powinieneś mieć białą wtyczkę. Swoją starą wiązkę wypinasz z białej wtyczki i wpinasz wiązkę z obsługą nawigacji.

Dodano po 5 [minuty]:

To jest zdjęcie wiązki pod zwykłe audio bez nawigacji:

Tą wiązkę wypinasz z białej wtyczki i wpinasz wiązkę z "obsługą" nawigacji (powinny być dodatkowe wtyczki pod ekran i moduł navi.
    Mihó
    Level 27  
    Carminat się zgadza, wiązka obecna się zgadza. Niestety razem z modułem przyszła wiązka od Mastera, a ona widocznie różni się od Trafic
    pp_pablo
    Level 25  
    Więc mamy jasność. W masterze 3 wyświetlacz jest pod sufitem więc wiązka może być inna/łączona.
    Mihó
    Level 27  
    OK. Niemniej jednak, biała wtyczka oczywiście u mnie występuje i podejrzewam, że znadję w niej sygnały do podłączenia tej z Mastera. Czy mam rację ? Istnieje schemat ?
    pp_pablo
    Level 25  
    Schematu nie mam. Może wtyczka z mastera różni się tylko kolorem. Patrzyłeś czy się spina z białą?
    Mihó
    Level 27  
    Nie spina się. Wiązka z Mastera nie posiada ISO A i B. Tylko C.
    pp_pablo
    Level 25  
    Najprościej byłoby poszukać właściwej wiązki. Może z laguny/megane itd., albo rozbudować Twoją starą ale jak piszesz, potrzeby byłby schemat.