Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica AWB510L - Uszkodzona obudowa tylna bębna

paweltaki 18 Jan 2022 13:25 315 11
 • #1
  paweltaki
  Level 12  
  Witam, już nie raz korzystałem z Państwa wiedzy i porad, dziś mam nie typowy problem. Posiadam pralkę Amicę AWB510L i nie wiem jakim cudem uszkodziła się tylna obudowa bębna (9X7-Q6-CMMF-BXN ) cena części 282 zł. Jak na wiek pralki oraz cenę części mało opłacalna naprawa jeśli miała by być wymiana ów części. Uszkodzeniu uległo górne mocowani transportowe. To jest ta część w którą się wkręca śrubę aby ze tak powiem bęben się nie uszkodził podczas transportu. I tu moje pytanie czy jest szansa to skleić? Przez tą uszkodzoną część wylatuje woda. Jeśli można jakoś to skleić to jakiego kleju użyć? Po za tym uszkodzeniem pralka działa, a więc trochę szkoda ją już wyrzucić. Za rady i wskazówki z góry dziękuję. Pozdrawiam
 • #2
  sorier
  Level 27  
  Pokaż zdjęcie tej dziury
 • #3
  paweltaki
  Level 12  
  sorier wrote:
  Pokaż zdjęcie tej dziury


  Wieczorem zrobię zdjęcie uszkodzenia. Ale tam nie ma dziury jest tak jak by ktoś nadłamał ten wspornik od tylnej części obudowy bębna. Nadal on się tam trzyma ale przez uszkodzenie wycieka woda.
 • #4
  Kenworth 18
  Level 42  
  Poszukać firmy zajmującej się spawaniem plastiku i wymienić amortyzatory po naprawie bo pewnie zbiornik tłukł po obudowie pralki już z powodu zużytych amortyzatorów.
 • #6
  Kenworth 18
  Level 42  
  Mam zbiornik z pralki Amica i oddałbym za niewielkie pieniądze, ale niestety to model na amortyzatory stojące więc Tobie nie będzie pasował. Albo pospawać, albo szukać używanego zbiornika.
 • #7
  Gobro
  Level 31  
  Trzeba zacząć od wyciągnięcia silnika i sprawdzenia skąd się leje woda.
 • #8
  plahenryk
  Level 16  
  Jak kiedyś wyrwało mi dziurę w zbiorniku pralki Amica (nie była mała) to użyłem stacji z gorącym powietrzem i zacząłem topić plastik i uzupełniać go wyłamując elementy zbiornika z miejsc mało potrzebnych. Tak zalałem wyrwaną dziurę i minęło około 5 lat, zbiornik szczelny. Trzeba tylko dobrać temperaturę aby dobrze stopić zbiornik. Tak chyba spawa się elementy plastykowe.
 • #9
  mrice
  Home appliances specialist
  Ewidentnie było prane na blokadzie transportowej.
  Da się to naprawić techniką spawania plastiku, powinno wyjść zdecydowanie taniej od nowej części.
 • #10
  paweltaki
  Level 12  
  mrice wrote:
  Ewidentnie było prane na blokadzie transportowej.
  Da się to naprawić techniką spawania plastiku, powinno wyjść zdecydowanie taniej od nowej części.


  Witam,i po trzech latach użytkowania pralki zaczęło ciec? Uszkodził by się tylko jeden wspornik? Według mnie bardzo naciągana hipoteza. Pozdrawiam
 • #11
  mrice
  Home appliances specialist
  Wyrwany jest sam wspornik od blokady transportowej.
  Teoretycznie takie uszkodzenie może się pojawić w momencie gdy blokady transportowe nie są zdjęte, jest prane i wówczas wszystkie siły działające przy wirowaniu są przez to miejsce przenoszone i potrafi dojść do takiego wyrwania.

  Jeśli blokady były zdemontowane, to w zasadzie niemożliwe jest takie wyrwanie wspornika, gdyż jest on wówczas elementem biernym.