Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo 850 - Podłączenie sterownika zamka centralnego Volvo 850

kubas10 18 Jan 2022 17:25 366 15
    kubas10
    Level 25  
    Witam, mam do podłączenia sterownik zamka centralnego ale mam problem z sygnałem zamknięcia auta.

Sterowanie masą

Sygnał zamknij: przewód żółty/szary; PIN 13
    Sygnał otwórz: przewód szary/czerwony; PIN 11

Jak podam masę na pin13 to nie zamyka, jak podam masę na pin11 to otwiera. Jak odepnę wtyczkę w drzwiach kierowcy i podam masę na pin13 to zamyka. O co biega ?
    kubas10
    Level 25  
    Możesz mi to objaśnić ?

Dodano po 2 [minuty]:

6 Pole connector to wtyczka od sterownika alarmu Meta Service ?

Dodano po 6 [minuty]:

Dobrze, a jak to ich połączenie ma się do podłączenia uniwersalnego sterownika zamka centralnego ?
    kubas10
    Level 25  
    To jak podłączyć do tego uniwersalny sterownik zamka centralnego?
    piwko
    Level 25  
    Namierz wpierw te przewody, które idą od zamka w drzwiach do sterownika centralnego zamka. Może ta wtyczka, którą pokazałeś jest tą wspomnianą w opisie, pomimo innego koloru. Sterujesz masą z twojego sterownika i gotowe.
    Może być też tak,że trzeba rozłączyć obwód na czas sterowania i potem powrócić do oryginalnego układu , dlatego działa ci po wyciągnięciu wtyczki. Jest to do ogarnięcia jeśli twój sterowni ma przekaźniki i wszystkie styki są wyprowadzone na zewnątrz.
    kubas10
    Level 25  
    Prawy górny róg
    kubas10
    Level 25  
    A czy twój schemat nie rozwiązuje mojego problemu ?
    kubas10
    Level 25  
    A masz może gdzieś schemat tego alarmu Mega System ?

Dodano po 4 [godziny] 14 [minuty]:

Dobra, znalazłem na Internecie schemat ideowy tego alarmu i podłączyłem to wg schematu z załącznika i wszystko działa oprócz tego że jest na odwrót zamknij/otwórz.
    kubas10
    Level 25  
    Tak to wygląda na schemacie uniwersalnego sterownika zamka centralnego z tym że przy sterowaniu minusem, górna para styków odpowiada za "zamknij" i de facto mamy odwrotność działania. Może ktoś przygotuje schemat żeby działało to poprawnie?
    piwko
    Level 25  
    kubas10 wrote:
    A czy twój schemat nie rozwiązuje mojego problemu ?

Idzie weekend, coś postaram się narysować i przesłać
    Tak spróbuj ,chodzi o to, aby na czas zamykania/otwierania pilotem odizolować wyłącznik w drzwiach bo on tu chyba bruździ. Wcześniej napisałeś, że jak go odłączyłeś to działało.
    kubas10
    Level 25  
    W alarmie meta service górna para styków odpowiada za otwarcie a w moim sterowniku za zamknięcie i jest co jest.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Zamień "zamknij" z "otwórz" wychodzące z dodatkowej centralki.
    kubas10
    Level 25  
    Robiłem to i nie działa.