Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RENAULT MASTER 2.3 165km 2017 - szukam schematów elektryki kabiny - zasilania UC

DanDie 18 Jan 2022 19:26 636 3
    DanDie
    Level 11  
    Hej

poszukuje schematu elektryki kabiny lub może ktoś miał podobny problem.
    Auto wyświetliło na liczniku wszystkie możliwe błędy. Clip nie połączył się z żadnym modułem. nie działały kierunki nie można było wyłączyć świateł. Wyłączenie zapłonu nie wyłączyło silnika.
    Po rozłączeniu akumulatora zapłon się wyłączył, włożenie kluczyka - licznik ciemny, kierunki działają, światła tylko załączają się kontrolki na desce, rozrusznik nie kręci.
    Bezpieczniki wszystkie OK, przekaźniki koło bezpieczników od strony kierowcy ok, kostka stacyjki sprawdzona + pojawia się na pierwszym i drugim stopniu stacyjki. zasilania na przekaźnikach OK i załączają się

skrzynka USM w komorze silnika - bezpieczniki sprawne sprawdzona wzrokowo, wszystkie ścieżki sprawne żadnych upaleń
    przekaźniki również sprawdzone jak i zasilania na nich

w kabinie brak zasilania na bezpieczniku "sterownik przedziału pasażerskiego" taki z ikonką silnika 5A
    i teraz pytanie przez co idzie do niego zasilanie?

na logikę on powinien zasilać UCH i stąd też problem z komunikacją w sieci CAN

znalazłem 3 przekaźniki po stronie pasażera w kabinie przy słupku małe brązowe
    Maciejbanas2255
    Level 1  
    Hej. Daj prosze znać jeśli dojdziesz do rozwiazanie problemu. Mam identyczną sytuację. Zaświeciły się kontrolki ABS, ESP, brak wspomagania, poduszka powietrzna no i STOP. Po zatrzymaniu auta nie mogę go zgasić kluczykiem. Auto zgasiłem na 1 biegu. Nie działają wycieraczki ani nie moge zgasić swiateł mijania. Po zgaszeniu auta nie reaguje na zapłon, nie odpala :(
    DanDie
    Level 11  
    Maciejbanas2255 wrote:
    Hej. Daj prosze znać jeśli dojdziesz do rozwiazanie problemu. Mam identyczną sytuację. Zaświeciły się kontrolki ABS, ESP, brak wspomagania, poduszka powietrzna no i STOP. Po zatrzymaniu auta nie mogę go zgasić kluczykiem. Auto zgasiłem na 1 biegu. Nie działają wycieraczki ani nie moge zgasić swiateł mijania. Po zgaszeniu auta nie reaguje na zapłon, nie odpala :(

sprawdź u siebie zasilania na sieci CAN ja jeszcze nie rozgryzłem ale brakuje mi pradu na CAN L ( mam 0V) CAN H w normie koło 2.5V
    w poniedziałek będę odpinał zbędne urządzenia z tego co kojarzę terminatory can są w module ABS i zdaje się UCH lub AIRBAG

nie pojawia się też plus po zapłonie w skrzynce USM w komorze silnika - wymuszone podanie plus po zapłonie podnosi sterownik silnika zapalają się światła zaczyna pracować pompa paliwa i przepustnica

u mnie działają kierunkowskazy, ale nie mam klikania z licznika i nie podświetla się wyświetlacz w liczniku
    licznik zaś znów łączy się z modułami po CAN i wzbudzany jest ze sterownika silnika z tego co się zorientowałem
    DanDie
    Level 11  
    w moim przypadku zwarcia w sieci can zrobil sterownik pompy wspomagania