Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek + alarm

xxx24 04 Nov 2005 13:25 6178 9
    xxx24
    Level 10  
    Witam

Mam zamiar zalozyc centralny zamek i alarm do astry 97 sedan.

1. Jaki polecacie alarm i c. zamek?
    2. Jak najlepiej rozwiazac kwestie otwierania klapy bagaznika? Z tego co slyszalem ciezko jest zamontowac tam silownik c. zamka.
    Rexxus
    Level 11  
    Wszystko zalezy od tego ile mozesz na ten cel przeznaczyc??
    Ja osobiscie kupilem jakiegos MagicCara na gieldzie samochodowej najsilniejsze silowniki i dziala....
    Pozdrawiam
    kzaw
    Level 27  
    Ogólnie w astrze z centralnym nie jest łatwo bo są tam linki. Co do alarmu to wszystko ogranicza sie do kwoty jaka czcesz wydać na taki zestaw.Wtedy mozna cos skonfigurować.
    wloc
    Level 34  
    kzaw w 97 niepowinno być jeszcze linek a nawet to już gdzieś widziałem podróbki na uniwersalnych siłownikach ciekawe jak to będzie chodzić
    antena
    Level 20  
    Do tego samochodu jak najbardziej można zastosować siłowniki uniwersalne,co do autoalarmu to polecam każdy z atestem.Magic Car -z tego co wiem nie posiada atestu.
    xxx24
    Level 10  
    kwota, jaka moge przeznaczyc to do 400 PLN, co myslicie o alarmie Super Forteca?
    kzaw
    Level 27  
    Ja montuję te alarmy i sobie chwalę. Nie miałem z nimi problemów. alarm z atestem, z ciekawymi funkcjami. Zapraszam do mnie na warsztat, można wszystko sobie obejrzeć i zobaczyc jak działa.
    Polaris
    Level 17  
    Miałem super fortece i powiem szczerze że średnio byłem z niej zadowolony, nie chciała współpracować z dwustrefową mikrofalą - ginęło zasilanie (producent odpisał żebym sobie równolegle do zasilania mikrofali podłączył kondensator 220uF), zamieniłem na mikrofale 1 strefową. Jednak wyjścia do czujników dodatkowych są słabe i padaja układy podajace napięcie. Po drugiej naprawie tego alarmu podłączyłem masę na stałe do czujników ... Do obecnego autka zakupiłem magic car 440, zobaczymy jak będzie działał.

Jak dotąd najfajniejszym alarmem jaki miałem był silicon ARS - bardzo duży zasięg - ponad 100m

Udanychh zakupów życzę
    awysoki
    Level 17  
    Z centralnym zamkiem nie bedziesaz mial zadnych problemow . Jesli chodzi o alarm to ja np. polecilbym TX320 bardzo dobry , niedrogi i z atestem !!!
    renqien
    Level 32  
    Zgadza się, TX jest niedrogi, atestowany i ma piloty stabilizowane kwarcem. Bardzo przyzwoity alarm za tą cenę. W końcu to Boxer tylko z inną nazwą. Jedyny minus to brak wbudowanej blokady (trzeba zastosować zewnętrzny przekaźnik). Możesz również pomyśleć o którymś SEO; wbudowana blokada, piloty na kwarcu, każdy przewód zabezpieczony przed zwarciem lub odwrotną polaryzacją specjalnymi polimerami (coś jak bezpiecznik automatyczny) więc nie grozi puszczenie dymka w razie pomyłki przy montażu.