Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 807 2.0 16V - Uruchomienie "I" biegu wentylatora chłodnicy- za

lubark 19 Jan 2022 15:41 141 0
    lubark
    Level 10  
    Na wstępie chciałbym powitać wszystkich użytkowników forum.
    Chciałbym prosić kogoś, kto zna dobrze elektronikę grupy PSA o poradę dotyczą wysterowania wentylatora chłodnicy.
    Auto, którego pytanie dotyczy to Peugeot 807 2.0 16V z 2006r, silnik o oznaczeniu RFJ, automat AL4.
    W aucie oryginalnie zamontowany był termostat z dodatkową grzałką. Ze względu na fakt, iż przyszło mi wymienić już 3 takie termostaty (wszystkie przeciekały w okolicach złącza grzałki) zmieniłem go na taki jaki zalecał Peugeot (już taki bez grzałki).
    Teraz w okresie zimowym zauważyłem, że kiedy nie ma włączonej klimatyzacji a auto staje w korkach temperatura płynu rośnie do 114*C i dopiero uruchamia się wentylator, ale już na II biegu (sprawdzone DiagBoxem). Pamientam, że dawniej wentylator uruchomił się na "I" biegu przy 104*C. Sprawdziłem instalację, zrobiłem symulację uruchomienia "I" i "II" biegu wentylatora poprzez DiagBox i w trybie symulacji uruchamiają się prawidłowo. Podejrzewam, że to coś w programie BSM, ale jakie są zależności, aby wentylator włączył się z niską prędkością po osiągnięciu 104*C. Wierzę, że jest ktoś na tym forum z taką wiedzą i pomoże.